Президент Петро Порошенко заявив, що воєнний стан в 10 областях України припиняє свою дію. Рада національної безпеки та оборони за участі президента України 26 грудня зібралася на засідання, аби обговорити воєнний стан та результати запроваджених заходів.

«Сьогодні, 26 грудня, о 14:00 припиняється воєнний стан. Це моє принципове рішення, воно грунтується на аналізі всіх складових поточної безпекової ситуації в Україні», ­заявив президент.

Що ще сказав Порошенко про воєнний стан:

  • «Україна ніколи не відмовиться від використання своїх азовських портів, в тому числі військовими судами»
  • «Якби не вибори, ми б просили Раду продовжити воєнний стан» 
  • «Вибори відбудуться 31 березня 2019 року. Це так само точно, як і те, що Різдво православної церкви відбудеться 7 січня, а Святвечір — 6 січня»
  • «Воєнний стан жодним чином не вплинув на повсякденне життя цивільних, не призвів до обмеження прав і свобод і не вплинув негативно на економіку»
  • Загроза з боку Росії «нікуди не ділася»: ОБСЄ підтвердила, що у районі Луганська знайдено підтягнуті системи «Град», збільшена кількість артилерії, не відведені танки

Нагадаємо, воєнний стан запровадили після захоплення Росією українських суден з моряками у Керченській протоці.

Особливий режим діяв у регіонах, розташованих уздовж російського кордону, придністровської ділянки молдовського кордону та на узбережжі Чорного і Азовського морів. Це, зокрема, Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька, Луганська, Донецька, Сумська, Харківська, Чернігівська, Вінницька області.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи краще пізно, ніж ніколи? Підсумки 30 днів воєнного стану

26 грудня о 14:00 завершився воєнний стан у 10 областях України. Згідно з указом президента, воєнний стан запроваджували терміном на 30 діб.

Поділитись: