Верховна Рада України ухвалила зміни до закону про державний бюджет на 2018 рік, якими пропонується перерозподілити 49,66 мільйона гривень з субвенції місцевим органам влади на проведення місцевих виборів на забезпечення кіберзахисту систем Центральної виборчої комісії України.

За відповідний закон проголосувало 260 депутатів.

«Необхідність прийняття зазначеного законопроекту зумовлена необхідністю збільшення обсягу видатків … з метою захисту інформаційних ресурсів Центральної виборчої комісії в умовах постійних кібератак на інформаційні системи в Україні, підготовки до майбутніх виборів Президента України та народних депутатів України», — йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

Раніше повідомлялось, що на президентські вибори 2019 року передбачено використати близько 2,3 мільярдів гривень.

Зокрема, перший тур виборів обійдеться державі у 1,5 мільярди гривень. На другий тур передбачено 848 мільйонів гривень.

Нагадаємо, 9 листопада стало відомо, що новостворена політична платформа «Опозиційна платформа — За життя» висуне єдиного кандидата на президентські вибори в листопаді.

3 листопада соціалістична партія України висунула свого голову, колишнього керівника Департаменту протидії наркозлочинності Нацполіції Іллю Киву у кандидати в президенти.

3 жовтня міський голова Львова Андрій Садовий заявив, що братиме участь в президентських виборах.

1 жовтня міський голова Глухова, що на Сумщині, Мішель Терещенко заявив про свою участь у виборах президента України.

Станом на 8 жовтня налічується 28 потенційних кандидатів, які мають намір взяти участь у президентських виборах 2019 року.

Кампанія до виборів президента в Україні розпочинається 31 грудня. Вибори президента України відповідно до Конституції України і закону України «Про вибори президента України» повинні відбутися 31 березня 2019 року. Чергові вибори народних депутатів Верховної Ради України повинні відбутись 27 жовтня 2019 року.

Поділитись: