Окружний адміністративний суд міста Києва, який ще в лютому 2019 року витребував у Верховної Ради відомості про персональний склад парламентської коаліції, так і не отримав відповіді.

Про це Громадському повідомили в прес-службі суду.

«Останнє рішення по парламентській коаліції суд ухвалював ще 28 лютого, коли розглядалася справа по (очільниці МОЗ Уляні — ред.) Супрун. Ми витребували у Верховної Ради відомості щодо складу коаліції. Однак вони до суду так і не надійшли», — розповіли в прес-службі суду.

Зазначимо, виключною компетенцією Окружного адмінсуду Києва є розгляд проваджень щодо оскарження дій центральних органів виконавчої влади та інших суб’єктів владних повноважень, дії яких поширюються на всю Україну. Під таке формулювання потрапляє і питання з’ясування, відколи у Верховній Раді не існує коаліції, що може стати підставою для розпуску парламенту.

Нагадаємо, під час інавгурації 20 травня президент Володимир Зеленський оголосив про розпуск Верховної Ради.

Нагадаємо, «Народний фронт» вийшов з коаліції 17 травня. В цей же день спікер Ради Андрій Парубій оголосив, що коаліція офіційно припинила своє існування.

Згідно з законом, після офіційного оголошення про розпад коаліції депутати мають 30 днів на те, аби сформувати нову. В цей час діє мораторій на розпуск Ради. Після закінчення 30-денного строку, навіть якщо нову коаліцію не сформують, обраний президент Володимир Зеленський не зможе розпустити парламент, бо до чергових виборів у Раду залишатиметься менше півроку.

Аналітик громадського руху ЧЕСНО Олександр Саліженко заявляв, що Зеленський все ще має теоретичну можливість розпустити Верховну Раду — якщо через суд доведе, що коаліції в парламенті вже давно не було.

Поділитись: