Голова Верховної Ради Андрій Парубій оголосив про закриття засідання парламенту і скликав усіх голів фракцій на нараду щодо оновлення складу Центральної виборчої комісії.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій оголосив про закриття засідання парламенту і скликав усіх голів фракцій на нараду щодо оновлення складу Центральної виборчої комісії.

Про це Парубій заявив під час засідання Верховної Ради.

Він наголосив, що згідно із законом, парламент за 3 дні повинен повідомити кандидатів і членів ЦВК про те, що буде розгляд законопроекту про оновлення складу органу.

«Будь яке порушення процедури з цього приводу — це право подати в суд і скасувати ЦВК . Оскільки тут немає жодного члена з кандидатів. Якщор ми порушимо процедуру хоч на йоту, ми обрання поставимо під сумнів», — сказав Парубій.

«Зараз до мене надійшла заява від 2 фракцій, від Народного фронту і Відродження на реальну перерву і я запрошую усіх голів фракцій до мене на нараду в кабінет», — додав він.

Зазначимо, наступне засідання Верховної Ради відбудеться 13 липня, у п'ятницю. З наступного тижні депутати парламенту йдуть на літні канікули.

Члени ЦВК рахують голоси на президентських та парламентських виборах. До складу Центрвиборчкому входять 15 членів. Термін повноважень більшості з них завершився ще в червні 2014-го.

Депутати та президент чотири роки не могли погодити перелік нових людей. За законом, кандидатів до ЦВК подають депутатські фракції, при чому в пропорції, відповідно до їхньої кількості. Відтак список має погодити президент і проголосувати парламент.

5 липня народні депутати не розглянули оновлення складу Центральної виборчої комісії згідно з порядком денним через нестачу голосів —  більшість народних депутатів відмовились від розгляду цього питання. 

23 січня президент Петро Порошенко офіційно передав голові Верховної ради Андрію Парубію список 13 кандидатів у члени ЦВК. Згодом Порошенко вніс подання про призначення нових членів Центрвиборчкому до парламенту.

У поданні президента значиться 14 кандидатур на посади членів ЦВК, проте раніше комітет підтримав подання глави держави щодо звільнення 13 із 15 членів Центрвиборчкому у зв'язку із закінченням строку їх повноважень. Таким чином, «вакантних» місць у ЦВК може бути лише 13. 

У зв'язку з цим представник президента у парламенті Ірина Луценко пояснила, що у сесійній залі голосування за призначення членів ЦВК відбуватиметься поіменно і згідно з рейтингом таких голосувань буде визначено, хто із запропонованих кандидатур обійме посади членів Центрвиборчкому.

Раніше Луценко повідомила, що у поданні президента про призначення членів ЦВК є кандидат від «Батьківщини».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Юристка Порошенка, заступник Луценка та захисниця Ляшка: Хто рахуватиме голоси на президентських виборах.

Поділитись: