Верховна Рада остаточно провалила скасування декларування для антикорупційних активістів.

Верховна Рада остаточно провалила скасування декларування для антикорупційних активістів.

Парламент відхилив президентський законопроект 6674, яким пропонувалося замінити обов'язкове декларування доходів активістами на подачу ними спеціальних фінансових звітів.

А також альтернативний проект 6271, серед авторів якого депутатка від «Самопомочі» Олена Сотник та очільниця партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко. Останній пропонував повністю скасувати обовязок ГО декларувати майно.

Голосів не вистачило навіть для того, аби повернути проекти в комітет на доопрацювання. Це рішення провалили двічі: 225 та 215 голосами.

Також Рада провалила повторне внесення  даних законів до порядку денного.

«Це абсолютна невідповідність того, що ми говоримо на ефірах і того, що відбувається в залі», — підсумував глава парламенту Андрій Парубій.

Раніше народні депутати відмовилися не тільки скасувати електронне декларування для антикорупціонерів, але й відтермінувати його на кілька місяців. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Попався, жучку, панові в ручку: що буде, якщо влада не скасує декларування для антикорупціонерів

В Єврокомісії закликали скасувати норму про обов'язкове подання електронних декларацій представниками громадських організацій. А країни G7 заявили, що е-декларування ГО не відповідає міжнародним зобов’язанням України.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Що задекларували антикорупціонери

Поділитись: