Рада підтримала надання держдопомоги дітям з важкими захворюваннями, яких не визнали дітьми з інвалідністю
Верховна Рада підтримала надання державної допомоги дітям знизкою захворювань, яких невизнали дітьми зінвалідністю, однак які потребують ретельної опіки.
Верховна Рада підтримала надання державної допомоги дітям з низкою захворювань, яких не визнали дітьми з інвалідністю, однак які потребують ретельної опіки.
За законопроект № 8294, який передбачає посилення соціального захисту осіб, які доглядають за хворими дітьми, у другому читанні та в цілому проголосували 275 народних депутатів.
Законопроект вносить зміни до низки законів, зокрема до закону «Про державну допомогу сім’ям з дітьми».
Ухвалений законопроект передбачає виділення допомоги на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні, онкологічні та онкогематологічні захворювання, ДЦП, важкі психічні розлади, цукровий діабет I типу, гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня.
Також йдеться про виділення допомоги на дітей, які дістали важкі травми, потребують трансплантації органу, потребують паліативної допомоги, але не визнані в установленому порядку дітьми з інвалідністю.
Таку допомогу надаватимуть у розмірі прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Право на неї матиме один з батьків, усиновителів або опікун, який постійно проживає і доглядає за дитиною з переліченими вище захворюваннями.
Закон передбачає, що перелік важких захворювань, травм, станів, які дають право працівнику на отримання відпустки без збереження заробітної плати на дитину, в якої не встановлено інвалідність, затверджує Кабінет Міністрів.
Згідно з законопроектом у законі «Про відпустки» пропонують передбачити, що батькам, які доглядають за дітьми з такими захворюваннями, зможуть надавати відпустку без збереження заробітної плати до досягнення дитиною 16-річного або 18-річного віку залежно від захворювання.
Згідно із затвердженими змінами батьки, які доглядають за дітьми з такими захворюваннями, вважатимуться платниками єдиного внеску.
Закон набуває чинності 1 січня 2019 року.
На обладнання кабінетів інклюзивних центрів у 2018 році витратять близько 100 млн гривень.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Школа замість інтернату: що треба знати про реформу інклюзивної освіти
Раніше Київрада ухвалила рішення про створення у столиці 10 інклюзивних центрів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Безбар’єрний доступ: як в Україні запроваджують інклюзивну освіту
Нагадаємо 23 травня 2017 року Рада підтримала закон про навчання дітей з інвалідністю у звичайних школах.
Повідомлялося, що на обладнання кабінетів інклюзивних центрів у 2018 році витратять близько 100 млн гривень.
- Поділитися: