Верховній Раді необхідно законодавчо вирішити, чи повинні громадяни України нести кримінальну відповідальність за подвійне громадянство.

Верховній Раді необхідно законодавчо вирішити, чи повинні громадяни України нести кримінальну відповідальність за подвійне громадянство.

Про це заявив заступник голови Служби безпеки України Віктор Кононенко на брифінгу 3 жовтня.

«Подвійне громадянство в нас хоч законодавчо і заборонене, але жодної кримінальної відповідальності за це сьогодні немає», — сказав Кононенко.

Він вважає, що це питання необхідно законодавчо врегулювати.

«Тут необхідно нашим законотворцям все ж визначатися, чи є це кримінальною відповідальністю», — додав заступник глави СБУ.

Нагадаємо, ЗМІ опублікували відео, на якому нібито у консульстві Угорщини в Береговому Закарпатської області українцям видають угорські паспорти та просять їх приховувати факт угорського громадянства від української влади.

Після опублікованого відео міністр закордонних справ України заявив про можливість висилки консула Угорщини.

У відповідь Угорщина пригрозила сповільнити інтеграцію України в ЄС. Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто вважає, що «утиски угорців» на Закарпатті не припиняться, поки Петро Порошенко є президентом України.

Радник голови МЗС України в ефірі Громадського пояснив, що українці на Закарпатті, які отримують угорські паспорти, використовують їх для вільного працевлаштування в Євросоюзі, а не поповнюють таким чином угорську спільноту.

24 вересня у місті Береговому Закарпатської області пікетували консульство Угорщини. Учасники пікету звернулися до українського уряду з проханням звернути увагу на «антиукраїнську політику сусідньої країни».

28 вересня прокуратура порушила кримінальну справу через видачу українцям угорських паспортів на Закарпатті.

Глава МЗС заявив, Угорщина повинна відкликати свого консула у Берегові до кінця тижня, інакше Україна його вишле.

1 жовтня стало відомо, що Угорщина не відкликатиме свого консула із Закарпаття через скандал з видачею українцям угорських паспортів.

Раніше Угорщина заявила, що надання громадянства українцям Закарпаття в угорському консульстві в Берегові не суперечить жодним українським нормам.

3 жовтня глава МЗС України заявив, що 4 жовтня передасть Будапешту ноту, у якій повідомить про те, що угорський консул у Береговому повинен покинути Україну.

Зазначимо, Конституція України визначає, що в українців є єдине громадянство. А підстави його припинення та набуття визначає закон. В Україні не заборонено мати друге громадянство, однак лише в тих випадках, коли людина отримала його законними шляхами (всиновлення, одруження з іноземцем, за територіальним походженням тощо).

Водночас якщо людина добровільно звернулася про набуття громадянства іншої держави, подала відповідну заяву, або «склала присягу на вірність», як йдеться в опублікованих відео з Закарпаття — це є підставою для втрати громадянства України.

Закон України «Про громадянство» визначає, що якщо українець набув громадянство іншої держави, то у правових відносинах з Україною він вважається лише українцем. Тобто законне подвійне громадянство в Україні не заборонене, воно просто не визнається.

Також закон України не зобов'язує людину повідомляти владу про отримання іншого паспорта, вона просто має на це право. І лише в разі повідомлення людиною про інше громадянство — це стане причиною для припинення її українського громадянства. Автоматично громадянства України не позбавляють за таких умов.

 

 

 

Поділитись: