Верховна Рада України розглянула вже 2516 з 4018 правок до законопроєкту про ринок сільськогосподарської землі, який розглядається у другому читанні.

Після розгляду 2516 правки спікер Верховної Ради Дмитро Разумков закрив ранкове пленарне засідання Ради. Ввечері депутати будуть розглядати кадрові питання в уряді, тому не повертатимуться до законопроєкту про ринок землі.

Рада розглядає законопроєкт про ринок землі з 6 лютого. Загалом за цей час відбулося 8 сесійних днів, коли Рада проводить голосування. Решту часу депутати працювали або в комітетах, або з виборцями.

Зазначимо, що відповідно до соціологічних опитувань «Центру Разумкова», лише 21,4% українців підтримують запровадження ринку сільськогосподарського призначення.

28 грудня профільний комітет Ради рекомендував парламенту ухвалити закон про ринок землі у другому читанні.

11 листопада президент України Володимир Зеленський заявив, що винесе питання про продаж сільськогосподарської землі іноземцям на всеукраїнський референдум після того, як парламент проголосує земельну реформу у першому читанні.

13 листопада парламент попередньо підтримав закон про ринок землі. Згідно з законопроєктом, ринок землі пропонують відкрити з 1 жовтня 2020 року. У проєкті встановили правило, за яким до 1 січня 2024 року не допускається купівля землі юрособами, бенефіціарними власниками яких є іноземці та особи без громадянства.

Поділитись: