Депутати Верховної Ради ухвалили у другому читанні законопроєкт №2260, який спрощує звільнення з посад держслужбовців. Прем'єр-міністр тепер зможе ініціювати звільнення голови Антимонопольного комітету.

Відповідний проєкт закону підтримали 255 депутатів.

Не голосували «за» представники фракції «Опозиційна платформа — За життя», «Європейська Солідарність» та «Голос».

Згідно з пояснювальною запискою, склад кадрів Служби безпеки поповнили державними службовцями. До цього список складався зі співробітників-військовослужбовців, працівників, які уклали трудовий договір, а також військовослужбовців строкової служби.

Ще однією новацією депутатської ініціативи стала можливість прем’єр-міністру бути дотичним до звільнення голови Антимонопольного комітету. Саме за його поданням, а не президента, як було раніше, Верховна Рада розглядатиме звільнення голови відомства. 

Окрім того, додали можливість голові СБУ затверджувати критерії профпридатності кандидатів. Президент матиме повноваження призначати своїх кандидатів на посади держслужбовців категорій «А» та «Б».

Законом також визначили, що керівником державної служби у Службі безпеки може бути військовослужбовець або держслужбовець.

Також законопроєкт передбачає зміни до Нацради з питань телебачення. Зазначається, що представника Нацради призначатимуть на посаду строком на 4 роки без конкурсу, як було до цього.

Певні зміни можуть торкнутися Держбюро розслідувань, Центральної виборчої комісії, Представництва президента в АР Крим, місцевих держадміністрацій, Ради з нацбезпеки і оборони.

Закон набере чинності наступного дня після опублікування.

Нагадаємо,25 листопада голова Національної агенції з питань державної служби Олександр Стародубцев заявив, що для кращого функціонування держслужб потрібно, насамперед, скорочувати функції, а не кількість працівників. Стародубцев зазначив, що разом із функціями потрібно буде скорочувати й людей, але спочатку потрібно скоротити саме функції.

За його словами, централізація функцій можлива лише з діджиталізацією.

Незалежні завдяки вам

Ми працюємо незалежно від політиків та олігархів. Наша журналістика існує завдяки вам. Ви можете підтримати нас, а ми зможемо продовжити розповідати, що насправді відбувається.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile