Очільниця комітету Верховної Ради з питань митної та податкової політики Ніна Южаніна заявила, що законопроект про запровадження в Україні податку на виведений капітал замість податку на прибуток підприємств внесуть на розгляд парламенту 8 листопада.

За її словами, у Мінфіні погодились перерахувати бюджет на 2019 рік у тому разі, якщо Рада затвердить запровадження нового податку.

«Вчора (18 жовтня — ред.) на засіданні комітету виконувачка обов’язків міністра фінансів Оксана Маркарова пообіцяла, що після ухвалення цього закону до другого читання проект закону про бюджет буде перебудований на основі податку на виведений капітал», — заявила Южаніна.

Вона також повідомила, що наразі українська сторона узгоджує ухвалення даного закону з представниками Міжнародного валютного фонду.

Зазначимо, що податок на виведений капітал — це модель оподаткування підприємств, яка може замінити традиційний податок на прибуток. Особливістю нового податку є те, що ним пропонується сплачувати державі збір лише з тієї частини прибутку, яку підприємство виплачує своїм власникам. Ті ж кошти, які інвестуються у виробництво від оподаткування звільняються.

Раніше Южаніна повідомляла, що депутати розглянуть законопроект про податок на виведений капітал після завершення переговорів з місією МВФ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Бюджет-2019: дорога СБУ та дешевий уряд

Нагадаємо, що законопроект, що запроваджує податок на виведений капітал в Україні, зареєстрували на сайті парламенту 5 липня.

4 липня, президент України Петро Порошенко на відкритій зустрічі представників бізнесу з українською владою, підписав подання на внесення законопроекту до парламенту.

Нагадаємо, що Міжнародний валютний фонд рекомендував не вносити на розгляд Верховної Ради законопроект про заміну податку на прибуток податком на виведений капітал.

За словами президента Петра Порошенка, зміни в оподаткуванні можуть запровадити з 2019 року і це має стимулювати інвестиції та протистояти корупції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що таке податок на виведений капітал?

Поділитись: