Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та вцілому закон щодо підвищення інвестиційної привабливості будівництва об’єктів відновлювальної енергетики.

Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та вцілому закон щодо підвищення інвестиційної привабливості будівництва об’єктів відновлювальної енергетики.

За відповідне рішення проголосувало 256 депутатів.

Відповідний закон спрощує процедуру отримання дозволів на будівництво об'єктів відновлювальної енергетики. Зокрема, у ньому знижується клас впливу таких об'єктів на навколишнє середовище.

Як зазначається, всі будівельні обєкти відповідно до законодавства поділяються на різні класи впливу на довкілля: чим вищим є клас, тим складнішою є процедура отримання дозволу на будівництво. Ухваленим законопроектом пропонується знизити клас впливу на довкілля вітроелетростанцій з СС2 до СС1, тобто спростити процедуру видачі дозволу на будівництво.

«Відповідно до чинного законодавства, експертиза проектів будівництва проводиться, в тому числі, в частині дотримання екологічних норм. Крім того, така експертиза є обов’язковою для об’єктів будівництва, які підлягають оцінці впливу на довкілля. Таким чином, виникає дублювання державних узгоджувальних процедур, що суперечить принципам будівельного законодавства», — йдеться у пояснювальній записці.

Одним з авторів законопроекту є депутат від «БПП» Максим Єфімов. За інформацією «Інтерфакс-Україна», депутат є власником підприємства, що виробляє вітрові турбіни. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дорога, проблемна і потрібна: майбутнє «зеленої енергетики» в Україні

Нагадаємо, що компанія «ДТЕК» Ріната Ахметова хоче побудувати одну з найбільших сонячних електростанцій у Європі неподалік Дніпра.

Наразі, ДТЕК Ахметова працює над диверсифікацію своїх енергетичних потужностей, працюючи над будівництвом сонячних та вітрових електростанцій. Енергія з таких електростанцій продається за «зеленим тарифом», який є у декілька разів вищим, за енергію, видобуту з традиційних джерел.

Як повідомлялось, 26 квітня в Україні ввели в експлуатацію найбільшу сонячну електростанцію в Україні, потужність якої складе 50 мегават.

Нагадаємо, що в Міненергетики повідомляли, що за перші 3 місяці 2018 року виробництво електрики з альтернативних джерел в Україні зросло на 30%.

З початку 2018 року кількість сонячних електростанцій в Україні зросла на 13%. Так, за даними Кабміну, за січень-березень 2018 року в Україні ввели в експлуатацію стільки ж сонячних електростанцій, скільки за половину 2017 року.

Раніше в уряді анонсували будівництво сонячних електростанцій у Чорнобильській зоні. Там вважають, що зможуть перетворити зону відчуження на «найбільш інноваційний майданчик у світі».

Також у державному Укренерго анонсували будівництво енергоакумулюючих станцій загальною потужністю 2,5 гігават енергії. Необхідність у будівництві акумуляторів пояснюють зростанням частки генерації електроенергії з відновлювальних джерел.

Поділитись: