Раду суддів України (РСУ) очолить суддя Сьомого апеляційного адміністративного суду Богдан Моніч.

Про це повідомляє прес-центр судової влади України на своєму сайті.

Так, 5 липня на позачерговому засіданні Ради суддів за результатами таємного голосування більшістю голосів на посаду голови РСУ був обраний Богдан Моніч. «За» проголосували 23 члени Ради, «проти» — двоє з 25-ти, які брали участь у засіданні. Результати голосування затверджені і оприлюднені.

Богдан Моніч подякував членам Ради за довіру і висловив надію, що Рада «і надалі працюватиме злагодженим колективом, головним завданням якого є і буде захист незалежності суддів та розвиток суддівського самоврядування».

Варто відзначити, що вперше в історії суддівського самоврядування України головою РСУ обрано суддю не з касаційної інстанції. Традиційно главами Ради суддів стають судді Верховного Суду України.

Богдан Моніч народився в селищі Олевськ Житомирської області. У 2002 році закінчив Національну юридичну академію ім. Ярослава Мудрого за спеціальністю «правознавство». У 2001-2006 роках працював в облпрокуратурі. У серпні 2006-го був призначений суддею Черняхівського районного суду, в якому пізніше обіймав посади заступника та в.о. голови суду.

З квітня 2012 року - суддя Житомирського апеляційного адміністративного суду.

Тричі (в 2014, 2015 року, 2018 рр.) обирався членом Ради суддів України за квотою судів адміністративної юрисдикції. У 2015-2018 роках працював заступником голови РСУ. В статусі заступника голови РСУ Моніч був головуючим на XV з'їзді суддів у березні 2018 року.

У 2016-2017 і 2018-2019 роках Моніч брав участь у конкурсах до Касаційного адміністративний суд, обидва рази входив у підсумковий рейтинговий список, але суддею ВС йому стати так і не вдалося. У 2017-му суддя брав участь у конкурсі на посаду члена Вищої ради правосуддя за квотою з'їзду суддів, однак на самому з'їзді зняв свою кандидату.

Нагадаємо, Державне бюро розслідувань відкрило кримінальне провадження щодо судді Баришівського районного суду Олени Литвиненко, яка припинила дію ліцензії українського лоукостера SkyUp.

12 червня стало відомо, що Баришівський суд Київської області призупинив ліцензію на здійснення перельотів українській авіакомпанії SkyUp. За словами представників авіакомпанії, позов подала особа, яка навіть не була її клієнтом.

SkyUp оскаржила рішення суду в апеляції, згодом в уряді доручили забезпечити діяльність української авіакомпанії.

SkyUp отримала ліцензію на здійснення перельотів 18 травня 2018 року.

Поділитись: