Рада ухвалила додаткові вимоги до керівника НАБУ. Але не ті, що стурбували G7
Верховна Рада ухвалила законопроєкт, що вводить додаткові вимоги до кандидата на посаду керівника Національного антикорупційного бюро.
Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.
Ідеться про законопроєкт № 8003, ініціатором якого є очільник фракції «Слуга Народу» Давид Арахамія. Його одразу ухвалили у першому й другому читанні: 285 депутатів за.
Відповідно до документа, на посаду директора НАБУ тепер не може претендувати ті, хто після 24 лютого перебували в особистих цілях за кордоном більш ніж 21 день. Правило не поширюється на тих, хто перебував:
- на лікуванні внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, пов’язаних з виконанням обов’язків військової служби,
- у відрядженні для виконання завдань в інтересах національної безпеки й оборони.
Законопроєкт № 7654, який навіть стурбував послів «Великої сімки», зняли з порядку денного та мають більше не виносити на розгляд. У документі пропонували розширити вимоги до кандидата на очільника НАБУ, ДБР, НАЗК, САП, БЕБ. Зміни могли б зірвати конкурс на нового директора НАБУ, оскільки його довелося б скасувати та розпочинати знову, адже до кандидатів були б нові вимоги.
Конкурс на директора
Уряд ще в лютому 2022-го затвердив склад комісії з проведення конкурсу на зайняття посади директора НАБУ. Повноваження Артема Ситника на посаді директораспливли 16 квітня 2022 року, коли завершився 7-річний термін, визначений законом. Відтоді обов'язки очільника НАБУ до обрання нового директора виконує перший заступник директора агентства Гізо Углава.
Комісія вже провела перше засідання, триває підготовка до конкурсу.
Чому обрання директора НАБУ важливе?
23 червня Європейська рада надала Україні статус кандидата в члени ЄС. Тепер, щоб розпочати переговори про вступ, Україна має виконати низку рекомендацій Єврокомісії.
Серед необхідних кроків — подальше посилення боротьби з корупцією, насамперед поміж високопосадовців, а також завершення відбору та призначення нового директора НАБУ й очільника САП.
Президент Володимир Зеленський 17 липня заявляв, що конкурси на посаду очільників САП та НАБУ врешті мають закінчитися призначенням керівників. Так, 19 липня комісія врешті затвердила результати конкурсу на посаду керівника САП.
Зазначимо, що затвердження результатів конкурсу відбулося на тлі перестановок у правоохоронних органах: звільненні керівника СБУ Івана Баканова та генпрокурорки Ірини Венедіктової. Замість них призначили Василя Малюка та Андрія Костіна відповідно.
- Поділитися: