Депутати Верховної Ради України підтримала за основу та в цілому проєкт постанови «Про заяву Верховної ради України «Щодо першочергових кроків забезпечення євроатлантичної інтеграції України — набуття повноправного членства України в Організації Північноатлантичного договору».

Відповідне рішення підтримали 284 народних депутати.

Так, депутати закликали президента України Володимира Зеленського забезпечити підготовку та подання у грудні 2019 року до Північноатлантичної ради НАТО та Генерального секретаря НАТО звернення про підтвердження наміру України отримати План дій щодо членства в НАТО.

«Уповноважити голову Верховної ради України на підписання документів, спільно із президентом прем’єр-міністром України, необхідних для підтвердження наміру України отримати План дій щодо членства в НАТО; звернутися до парламентів країн-членів НАТО із закликом сприяти отриманню Україною Плану дій щодо членства у НАТО», — йдеться у тексті постанови.


Раніше генсек НАТО Єнс Столтенберг наголосив, що Росія не повинна перешкоджати євроатлантичній інтеграції України.

А новий головнокомандувач Об’єднаними збройними силами НАТО в Європі генерал Тод Уолтерс запевнив, що Альянс продовжить військову підтримку України.

Поділитись: