ENRU

Рада ухвалила законопроект про основи кібербезпеки України

Верховна ухвалила Рада законопроект про основні засади забезпечення кібербезпеки України у повторному другому читанні.

За відповідне рішення проголосували 257 народних депутатів.

Цей законопроект №2126а, зокрема, визначає правові та організаційні основи забезпечення захисту життєво важливих інтересів людини і громадянина, суспільства та держави, національних інтересів України у кіберпросторі, основні цілі, напрями та принципи державної політики у сфері кібербезпеки, повноваження державних органів, підприємств, установ, організацій, осіб та громадян у цій сфері, основні засади координації їхньої діяльності із забезпечення кібербезпеки.

У його тексті даються визначення таких понять: кібербезпека, кібератака, кібертероризм, кіберзахист, кібероборона, критично важливі об'єкти інфраструктури, кіберрозвідку.

У документі також прописаний перелік підприємств, установ та організацій, які можуть бути віднесені до об'єктів критичної інфраструктури.

У травні Раді не вистачило голосів для підтримки проекту про основи кібербезпеки України, і законопроект було відправлено на повторне друге читання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Технологічний тероризм: як депутати збираються запровадити цензуру в інтернеті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Чорний вівторок» українського IT: яких збитків завдала кібератака, та хто її учинив.

Нагадаємо, 27 червня комп'ютерний вірус-вимагач атакував українські банки, державні та приватні підприємства, медіа, державні відомства. 

Також повідомлялося, що вірус-вимагач уразив комп’ютери підприємств Європи та США.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Цифровий апокаліпсис через недбалість: що треба знати про наймасштабнішу хакерську атаку в Україні.

У кіберполіції заявили, що вірус Ransom: Win32 / Petya поширювався за допомогою бухгалтерського програмного забезпечення M.E.Doc, розробленого в Україні.

Раніше фахівці із кібербезпеки заявляли, що вірус Petya насправді лише маскується під здирника, і був створений, щоб одразу видаляти всі дані з комп'ютера.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram