Верховна рада України вирішила відправити на доопрацювання законопроєкт № 2083-д «Про внесення змін до деяких законів України щодо реалізації права на пенсію», яким планують урегулювати виплати пенсій людям, які проживають на непідконтрольних Україні територіях.

Рішення відправити документ на доопрацювання підтримали 314 депутатів. Водночас за ухвалення його за основу проголосували 184 депутати з 226 необхідних.

Заступник міністра фінансів Юрій Джигир запропонував Раді доопрацювати проєкт закону, оскільки його реалізація передбачає додаткові витрати з держбюджету, а саме 115 мільярдів гривень.

Зазначимо, законопроєкт № 2083-д передбачає надання людям, які жили на тимчасово окупованих територіях і не могли сплачувати страхові внески, право докупити стаж без застосування до них санкцій. В разі втрати документів їм хочуть надати можливість розраховувати пенсію на основі інформації з реєстру застрахованих осіб.

Документ також має скасувати обов’язкову реєстрацію пенсіонерів як тимчасово переміщених осіб для отримання ними пенсії та передбачає виплату заборгованих пенсій без строків давності (наразі діє ліміт у 3 роки).Нагадаємо, 26 листопада у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який зокрема передбачає, що жителі окупованих територій зможуть отримувати пенсії без реєстрації переселенцями. 

Раніше міністерка у справах тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Оксана Коляда заявила, що держава може лише спростити умови отримання пенсій на підконтрольній території, але не здійснювати виплати на непідконтрольних територіях.

У жовтні омбудсмен Людмила Денісова розповіла про заборгованості з виплат пенсій переселенцям та жителям окупованих територій.

Поділитись: