У Верховній Раді зареєстрували законопроект, який зокрема передбачає, що жителі окупованих територій зможуть отримувати пенсії без реєстрації переселенцями.

Про це повідомив голова парламентського комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій, національних меншин і міжнаціональних відносин Дмитро Лубінець.

За його словами, в Раді зареєстрований законопроект 2083-д, який «покликаний відновити конституційне право українських громадян на пенсійне забезпечення».

Документ передбачає:

  • Жителі окупованих територій зможуть отримувати пенсії без довідки вимушено переміщеної особи (переселенця);
  • Виплачувати заборгованість по пенсіям без терміну давності (наразі діє ліміт — 3 роки);
  • Надати людям, які жили на окупованих територіях і не могли платити страхові внески, право докупити стаж без застосування санкцій;
  • В разі втрати документів дати можливість розраховувати пенсію на підставі інформації з реєстру застрахованих осіб.

Раніше міністерка у справах тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Оксана Коляда заявила, що держава може лише спростити умови отримання пенсій на підконтрольній території, але не здійснювати виплати на непідконтрольних територіях.

У жовтні омбудсмен Людмила Денісова розповіла про заборгованості з виплат пенсій переселенцям та жителям окупованих територій.

Поділитись: