У Раді Європи заперечили, що детективи Національного антикорупційного бюро України проводили негласні слідчі дії в Європейському суді з прав людини у Страсбурзі. Раніше в цьому НАБУ звинуватили українські правозахисники та головний рабин України.

Про це йдеться у відповіді речниці Ради Європи Тетяни Баєвої на запит hromadske.

«У відповідь на ваш запит повідомляємо, що ані Раді Європи загалом, ані Європейському суду з прав людини зокрема не відомо про жодні негласні слідчі дії, які б проводились на їхній території», — відповіли в Раді Європи.

Наприкінці жовтня директор Харківської правозахисної групи Євген Захаров звинуватив детективів НАБУ у стеженні на території ЄСПЛ. Джерело Захарова нібито підтвердило, що директор НАБУ Артем Ситник визнав факт стеження.

Інше джерело правозахисника повідомило, що в Раді Європи «розпочали службове розслідування» за цим фактом.

У лютому 2020 року на засіданні антикорупційного комітету Ради Ситник заперечив (початок цієї теми на 44:35), що українські детективи проводили слідчі дії на території ЄСПЛ.

Після цього головний рабин України Моше Реувен Асман звинуватив Ситника у брехні щодо стеження на території ЄСПЛ, а також щодо прослуховування центральної синагоги Києва (Ситник заперечив факт прослуховування синагоги). Асман стверджує, що синагогу прослуховував той самий детектив, що стежив за кимось у ЄСПЛ — Сергій Рокунь.

НАБУ, зі свого боку, неодноразово відкидало звинувачення у прослуховуванні синагоги та ЄСПЛ. Водночас Асман заявив, що має «докази та документи від міжнародних партнерів, глибоко занепокоєних цією ситуацією».

hromadske звернулось до головного рабина України з проханням уточнити, про які докази та документи йдеться, але відповіді не отримало. 

Зазначимо, що наприкінці січня 2020 року НАБУ оголосило підозри у справі, де серед фігурантів — колишній народний депутат Георгій Логвинський та колишня заступниця міністра юстиції Наталія Бернацька. Їм закидають розкрадання бюджетних коштів за допомогою механізму звернення громадян до ЄСПЛ.

Як відомо hromadske, Логвинський є меценатом центральної синагоги Києва.

Поділитись: