Рада Європи перетвориться на міні-Раду безпеки Організації Об’єднаних Націй, де будуть говорити, дебатувати, закликати, але де не будуть прийматися рішення.

Таку думку в ефірі програми «Нині вже» на Громадському висловив колишній міністр закордонних справ України у 2007-2009 роках Володимир Огризко.

«Ми повинні попрощатися з цією структурою, як з символом захисту прав людини, як міжнародною організацією, де панує верховенство права. Це є дуже сумним і прикрим фактом і не лише для України. Це власне стосується усіх держав Європи, які сьогодні втратили важливий інструмент», — заявив дипломат.

Водночас, він зауважив, що стосовно питання доцільності подальшої участі України в таких організаціях побутують дві думки.

«Більш радикально налаштовані експерти, у тому числі і я, закликають переосмислити участь України в таких структурах, тому що вони й справді не дають жодного практичного результату. З іншого боку є думка, і вона також має право на існування, про те, що щонайменше залишається майданчик, де можна про щось говорити і свою позицію викладати. Я думаю, правда десь посередині», — підкреслив Огризко.

Нагадаємо, члени ПАРЄ проголосували за повернення російської делегації до асамблеї. 25 червня російську делегацію «запросили до роботи» в ПАРЄ. 25 червня група членів Парламентської асамблеї Ради Європи оскаржила повернення російської делегації. Це питання мають розглянути упродовж доби.

Представники Франції, Італії, Іспанії, Португалії, Норвегії, Австрії, Словаччини, Туреччини, Ісландії, Кіпру та Азербайджану в повному складі підтримали повернення Росії до ПАРЄ.

Українська делегація допускає призупинення участі в ПАРЄ через повернення Росії.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що розчарований рішенням ПАРЄ затвердити без обмежень повноваження делегації РФ.

Парламентська асамблея Ради Європи наклала на Росію санкції у квітні 2014 року через анексію Криму та війну на Донбасі, таким чином позбавивши росіян права голосу. Через це російська делегація припинила участь у роботі ПАРЄ. Також Росія не платить внески до Ради Європи з червня 2017 року.

Поділитись: