Верховна Рада України ухвалила постанову, що закликає Кабінет Міністрів створити на Поштовій площі музей та заборонити будівництво торговельного центру.

Верховна Рада України ухвалила постанову, що закликає Кабінет Міністрів створити на Поштовій площі музей та заборонити будівництво торговельного центру.

За відповідну постанову № 8541 проголосувало 294 депутати.

Зокрема, парламент закликав виконавчу владу вжити всіх заходів для збереження об'єктів історико-культурної спадщини України, знайдених на Поштовій площу у Києві.

Також там просять Кабмін занести віднайдений на Подолі об’єкт до Державного реєстру нерухових пам'яток України та надати йому категорію пам'ятки національного значення.

4 липня міністр культури повторно звернувся до Кличка щодо статусу Поштової площі в Києві.

27 червня під Мінкультом вимагали надати знахідкам на Поштовій статусу національного значення. Нищук повідомив, що рік тому Мількульт подав листа до КМДА, в якому зазначається, що вони мають надати довідки про проведення робіт на Поштовій і надати звернення про знайдені артефакти, які можуть отримати статус пам'ятки Національного значення, але ніякої відповіді не було. 

Тепер на Поштовій, попри віднайдену частину вулиці часів Київської Русі, хочуть побудувати торговельно-розважальний комплекс. 21 червня Київрада проголосувала за проект рішення щодо Поштової площі у столиці, який не передбачає створення музею та припинення інвестиційного договору. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Площа розбрату: чому активісти не йдуть з Поштової?

Чотири громадські організації та археологи почали протест через рішення влади столиці щодо Поштової. А одна з активісток навіть оголосила голодування

20 червня учасники акції протесту демонтували ворота та зайняли будівельний майданчик на Поштовій площі, вимагаючи у Київської міської ради ухвалити рішення про створення музею.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розкопки на Поштовій: артефакти часів Київської Русі проти торговельного центру.

Поділитись: