Верховна Рада у п'ятницю, 3 липня, проведе позачергове засідання, на якому розглянуть кадрові питання.

Про це повідомив очільник фракції «Слуга Народу» Давид Арахамія, передає «Интерфакс-Украина».

«На завтра у нас чергове засідання, в його межах — година запитань до уряду... Потім півтори години шоу опозиції з правками (продовження розгляду в другому читанні законопроєкту про гральний бізнес — ред.), запити. Після цього ми оголошуємо позачергове засідання, розглядаємо кадрові питання і йдемо далі», — пояснив Арахамія.

Він додав, що позачергове засідання відбудеться о 14:00. Підписи депутатів на підтримку його проведення зареєструють у парламенті вранці 3 липня.

Ймовірно, кадрові питання стосуватимуться заяви про відставку голови Нацбанку України Якова Смолія. Профільний комітет уже підтримав відставку, тепер постанову мають розглянути на засіданні Верховної Ради.

Напередодні голова Нацбанку Яків Смолій повідомив, що написав на ім'я президента заяву про відставку. Обґрунтуванням цієї заяви Смолій назвав «системний політичний тиск», який заважав йому виконувати свої обов’язки.

Цю заяву вже погодив президент Володимир Зеленський та передав її на розгляд Верховної Ради, яка й має ухвалити остаточне рішення.

Відставка Смолія вже коштувала Україні близько 1,75 мільярда доларів — угоду з розміщення облігацій на цю суму напередодні скасували у Мінфіні.

Поділитись: