Міжнародний валютний фонд закликав Україну зберегти незалежність Національного банку після відставки його глави Якова Смолія.

Про це йдеться в пресрелізі МВФ, який є в розпорядженні hromadske.

«Під його керівництвом (Смолія — ред.) в Україні будо досягнуто істотних звершень у забезпеченні цінової стабільності, що наочно продемонструвало ключову роль незалежного центрального банку у сучасній макроекономічній політиці», — зазначає МВФ.

«Саме тому незалежність НБУ перебуває в центрі програми, що підтримується МВФ, і ця незалежність має бути забезпечена і наступником голови», — додають там.

До збереження незалежності НБУ вже закликали й посли країн «Великої сімки».

Нагадаємо, що вночі 10 червня Рада директорів МВФ погодила нову кредитну програму для України розміром 5 мільярдів доларів та терміном на 1,5 роки. Перший транш МВФ склав 2,1 мільярда доларів (що на 200 мільйонів доларів більше, аніж очікувалося раніше). Надалі заплановані чотири перегляди програми — за підсумками червня, вересня та грудня 2020 року, а також за підсумками червня 2021-го.

Раніше через заяву про відставку глави Нацбанку було скасовано угоду про розміщення Україною нових 12-річних євробондів скасували. Таке рішення є першим подібним в історії України.

Сам Смолій заявив, що ухвалив рішення про відставку через «систематичний політичний тиск». Його заяву підтримали й члени Правління Нацбанку.

У пресслужбі Нацбанку повідомили hromadske, що в четвер, 2 липня, заяву Смолія розгляне профільний комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики, а в п’ятницю, 3 липня, її винесуть на розгляд до сесійної зали парламенту.

Відповідно до закону, в разі затвердження відставки Смолія обов'язки глави Нацбанку виконуватиме його перша заступниця Катерина Рожкова.

Поділитись: