УКРАЇНА

Рада зняла з розгляду законопроект про контроль над НАБУ та САП — депутат

7 грудня, 2017 14:19
УКРАЇНА/Рада зняла з розгляду законопроект про контроль над НАБУ та САП — депутат
Зберегти
Вигляд
Верховна Рада 7 грудня не розглядатиме законопроект, що дозволяє парламенту висловлювати недовіру й звільняти керівництво НАБУ, САП та НАЗК.

Верховна Рада 7 грудня не розглядатиме законопроект, що дозволяє парламенту висловлювати недовіру й звільняти керівництво НАБУ, САП та НАЗК.

Про це повідомив народний депутат від БПП Мустафа Найєм.

«Законопроект, який давав парламенту право одноосібного звільнення глави НАБУ, САП і членів НАЗК, знято з порядку денного і не буде розглядатися Верховною Радою», — повідомив він.

За його словами, секретаріати парламентських фракцій уже отримали оновлення порядку денного, в якому немає проекту №7362.

Раніше радник колишнього віце-президента США Майкл Карпентер заявив, що якщо Рада звільнить главу НАБУ, він рекомендуватиме скоротити Україні допомогу. Також глава МВФ Крістін Лагард закликала забезпечити незалежність НАБУ.

У Transparency International закликали владу України не знищувати незалежність антикорупційних органів.

Нагадаємо, депутати від фракцій БПП та «Народного Фронту» запропонували Раді змінити правила звільнення керівників антикорупційних органів, а саме, ДБР, НАБУ, НАЗК та антикорупційної прокуратури.

Також комітет Ради з питань запобігання та протидії корупції на засіданні рекомендував парламенту відкликати з посади його голову Єгора Соболєва (фракція «Самопоміч»). За неї проголосували 12 з 24 членів комітету, тож тепер питання про відкликання Соболєва з посади розглядатиметься в сесійній залі парламенту.

На думку Соболєва, це пов’язано з його діями щодо призначення незалежного аудитора Національного антикорупційного бюро. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перша антикорупційна: що відбувається між старими та новими правоохоронними органами

Пов`язані новини