На розгляд Ради безпеки ООН 28 лютого винесли дві резолюції щодо ситуації у Венесуелі, запропоновані США і Росією. Жодну з них ухвалити не вдалося.

Варіант США передбачав проведення вільних виборів у Венесуелі під наглядом міжнародних спостерігачів. На цю пропозицію наклали вето Росія та Китай.

«Ми серйозно стурбовані тим фактом, що сьогоднішня зустріч може бути використана в якості кроку для підготовки до реального, а не гуманітарного втручання», — сказав представник РФ у Радбезі Василь Небензя.

У проекті резолюції, що підготувала Москва, йдеться про те, що кризу у Венесуелі повинні вирішити мешканці країни, а спроби зовнішнього втручання та погрози застосувати силу з боку інших країн є неприпустимими. Також РФ висловила занепокоєність через «погрози застосувати силу з метою порушити територіальну цілісність Венесуели».

У підсумку цей проект підтримали лише 4 країни, зокрема Росія та Китай.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Криза у Венесуелі загострилась після спроби доставити гуманітарну допомогу. Три сценарії розвитку ситуації

Зазначимо, що президент Венесуели Ніколас Мадуро називає допомогу США незаконною та непотрібною, і обіцяє блокувати її. Так, на початку лютого силовики заблокували поставки гуманітарної допомоги в країну, перекривши міст на кордоні з Колумбією. Мадуро категорично відмовляється пропускати вантажі зі США мотивуючи це тим, що начебто постачання гумдопомоги може бути прикриттям для військового вторгнення з боку США. Під час телезвернення до нації Мадуро заявив, що очікує 300 тонн гуманітарної допомоги з Росії, Китаю, Туреччини й ООН.

Нагадаємо, у травні 2018 року у Венесуелі відбулися вибори президента, де чинний президент Мадуро здобув перемогу, проте парламент визнав переобрання Мадуро на посаду глави держави неконституційним.

23 січня у Каракасі відбувся багатотисячний мітинг проти президента Ніколаса Мадуро. Під час нього голова парламенту Венесуели, лідер місцевої опозиції Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом країни.

Президент США Дональд Трамп заявив, що визнає Гуайдо новим тимчасовим президентом. У відповідь на рішення Трампа Мадуро оголосив про розірвання дипломатичних відносин зі США.

Мадуро також відкинув ультиматум низки європейських країн, які вимагали призначення дострокових виборів глави держави.

Також про підтримку Гуайдо, окрім США, заявили Франція, Велика Британія, Іспанія, ДаніяАвстрія, Швеція, Аргентина, Бразилія, Гватемала, Гондурас, Грузія, Канада, Колумбія, Коста-Рика, Панама, Парагвай, Перу, Чилі, Еквадор та Ізраїль. Натомість Мадуро підтримують Куба, Болівія, Туреччина, Росія та Мексика. Україна також оголосила свою позицію щодо політичної кризи у Венесуелі.

Венесуела переживає гостру соціально-економічну кризу. Гіперінфляція, девальвація національної валюти, дефіцит товарів першої необхідності, брак ліків призвели до того, що громадяни цієї держави масово залишають країну.

Поділитись: