Радбез ООН вирішив зібратися щодо останніх ракетних випробувань КНДР. Там відповіли, що в ООН «подвійні стандарти»
Північна Корея заявляла про проведення низки успішних ракетних випробувань, зокрема і своєї нової гіперзвукової ракети «Хвасон—8». На тлі такої активності Рада безпеки ООН вирішила провести засідання. У КНДР звинуватили ООН у «подвійних стандартах» та ігноруванні випробувань у США.
Про це пише Reuters із посиланням на ЦТАК.
Радбез ООН зібрався на нараду щодо запуску ракет у КНДР 1 жовтня, хоча, за даними ЗМІ, спільної заяви там створити так і не вдалося.
Зустріч організували наступного дня після того, як Пхеньян запустив нещодавно розроблену зенітну ракету. Вона стала останньою в серії випробувань озброєння, які нещодавно відбувалися у Північній Кореї. Зокрема, там випробовували нову гіперзвукову ракету під назвою «Хвасон-8», балістичні та крилаті ракети.
Державні ЗМІ КНДР заявили, що «Хвасон-8» була однією з «п'яти найбільш важливих» нових систем озброєнь, які передбачав п'ятирічний план країни з військового розвитку.
Сполучені Штати заявили, що ці запуски «дестабілізують ситуацію». Проте наголосили, що не мають ворожих намірів проти Північної Кореї та сподіваються поновити переговори щодо ядерної програми.
Після зустрічі Радбезу ООН у КНДР заявили, що це засідання означає «відкрите незнання та бездумне посягання» на суверенітет країни та «нестерпну провокацію».
Директор Департаменту міжнародних організацій МЗС Північної Кореї Джо Чол Су звинуватив ООН у подвійних стандартах, мовляв, там мовчать про спільні військові навчання США та випробування зброї із союзниками.
Загроза з боку КНДР
Попри санкції, КНДР періодично випробовує нові ракети та заявляє про успіхи своєї ядерної програми. Ця країна розпочала свою ядерну програму ще в 1950-х роках. Спочатку їй активно допомагали Радянський Союз і меншою мірою Китай, але потім вона змогла вдосконалювати ядерний потенціал самостійно.
Через закритість Північної Кореї обсяг її ядерної програми точно не відомий. За оцінками Стокгольмського інституту дослідження проблем миру, йдеться про 30-40 робочих ядерних боєголовок. У Пхеньяна також є міжконтинентальні балістичні ракети, які, як там заявляють, можуть досягти території Сполучених Штатів.
Лідер КНДР Кім Чен Ин стверджує, що ядерна програма Північної Кореї є гарантією її вічної безпеки й захищеності від ворогів.
- Поділитися: