Верховна Рада України 5 березня завершила свою роботу на розгляді 3183 правки до законопроєкту про ринок сільськогосподарської землі. Загалом до законопроєкту подали 4018 правок.

Протягом 5 березня депутати розглянули понад 660 правок до законопроєкту. Продовження розгляду правок перенесли на 6 березня.

Рада розглядає законопроєкт про ринок землі з 6 лютого. Загалом за цей час відбулося 9 сесійних днів, коли Рада проводить голосування. Решту часу депутати працювали або в комітетах, або з виборцями.

Зазначимо, що відповідно до соціологічних опитувань «Центру Разумкова», лише 21,4% українців підтримують запровадження ринку сільськогосподарського призначення.

28 грудня профільний комітет Ради рекомендував парламенту ухвалити закон про ринок землі у другому читанні.

11 листопада президент України Володимир Зеленський заявив, що винесе питання про продаж сільськогосподарської землі іноземцям на всеукраїнський референдум після того, як парламент проголосує земельну реформу у першому читанні.

13 листопада парламент попередньо підтримав закон про ринок землі. Згідно з законопроєктом, ринок землі пропонують відкрити з 1 жовтня 2020 року. У проєкті встановили правило, за яким до 1 січня 2024 року не допускається купівля землі юрособами, бенефіціарними власниками яких є іноземці та особи без громадянства.

Поділитись: