Через припинення Договору про дружбу і співробітництво з Росією ніяких «радикальних і раптових» змін не буде.

Про це Громадському повідомив радник міністра закордонних справ України Тарас Качка.

«З точки зору якихось радикальних раптових змін, нічого не станеться. Найбільша шкода вже була зроблена Російською Федерацією», — наголосив він.

Водночас дипломат зазначив, що останні події (захоплення українських кораблів та моряків — ред.) говорять про те, що «є ще куди нагнітати ситуацію».

Качка пояснив, що через порушення з боку Росії Україна мала вирішувати, продовжувати цю угоду чи ні.

«Україні потрібно було реагувати на питання, чи продовжувати чи не продовжувати дію договору. Ті порушення (з боку РФ — ред.), які були вчинені, говорять про те, що ми не можемо давати згоду на такий Договір про дружбу і добросусідство», — резюмував Качка.

Нагадаємо, 3 грудня у Раді зареєстрували президентський законопроект про припинення Договору. Петро Порошенко пропонує припинити дію Договору про дружбу з РФ з 1 квітня.

28 серпня президент України Порошенко заявив, що Україна юридично готова до припинення договору про дружбу з Росією, укладеного у 1997 році.

В Адміністрації президента РФ назвали «нерозумним» можливий вихід України з угоди про дружбу з Росією.

6 вересня Рада національної безпеки та оборони підтримала пропозицію президента щодо непродовження Договору про дружбу з Росією на наступні 10 років.

У вересні 2018 року Україна не продовжила дію Договору про дружбу з Росією на наступні 10 років.

Договір про дружбу і партнерство між Україною і РФ був підписаний 31 травня 1997 року. Верховна Рада ратифікувала договір 14 січня 1998 року, Держдума — 25 грудня 1998 року. Договір набув чинності 1 квітня 1999 року.

Згідно зі статтею 40 договору, його укладено терміном на 10 років. Дія договору автоматично продовжується на наступні 10-річні періоди, якщо жодна зі сторін не заявить про своє бажання припинити його дію не менше ніж за 6 місяців до закінчення 10-річного періоду.

Згідно з Угодою про дружбу, між країнами закріплювався принцип «стратегічного партнерства, визнання непорушності наявних кордонів, поваги територіальної цілісності та взаємної зобов'язання не використовувати свою територію на шкоду безпеці один одного».

У січні 2018 року у Держдумі РФ заявили, що хочуть денонсувати договір про дружбу РФ та України в частині визнання кордонів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «І двері за собою зачини»: що означає офіційне припинення дружби з Росією

Поділитись: