На сьогодні на балансі Міністерства оборони України перебуває загалом 530 тис. гектарів земель із яких приблизно 270 тис. га є надлишковими.

Таку думку в ефірі програми «Нині вже» на Громадському висловив радник новообраного президента України Володимира Зеленського з питань безпеки та оборони Іван Апаршин.

«Вношу ясність, я ніколи, на жодному ефірі не говорив про продаж надлишкового військового майна. Я казав, що на сьогоднішній день на балансі Міністерства оборони дуже багато надлишкових земель. Всього 530 тисяч гектарів, 270 десь приблизно надлишкових. Вона на сьогодні всі включені в переліки надлишкового військового майна», — заявив Апаршин.

Водночас, радник Зеленського виступив проти того, щоб Міноборони було причетне до реалізації цих земель.

«Усі ці землі беремо і передаємо Фонду державного майна проводимо там переоблік. Я вам гарантую, там половини земель уже немає… Коли я був в Кабміні, ми ініціювали, щоби усі державні підприємства, які займаються лісами, а в міністерстві оборони дуже багато лісів, які займаються комерцією, передати державному агентству. Є постанова Кабміну, але вона до сьогоднішнього дня не виконується. Так от, все це майно треба взяти, передати державним установам, які уповноважені на управління державним майном, це ж не означає комусь там передати, провести переоблік, переоцінку. На зазначену суму, а якщо вдасться, провести оцінку не залишкової вартості, а комерційної вартості, під гарантії уряду отримати кредит. 50% цього кредиту спрямувати на озброєння, 50% спрямувати на квартири для військовослужбовців», — наголосив він.

Раніше Апаршин заявляв, що за п'ять років український військовослужбовець отримуватиме від однієї тисячі євро і вище.

У відповідь на уточнювальне запитання про те, де взяти ці гроші, він заявив: «нема проблем, де їх взяти. По-перше, сьогодні в Міністерстві оборони дуже багато надлишкового майна».

Крім того, Апаршин заявив, що у команді Зеленського виступають за формування професійної армії без призову та продовження співпраці з НАТО.

Крім того, на його думку, повернення Донбасу під контроль України може зайняти п'ять років. Водночас повернення Криму — це більш «віддалена перспектива».

Поділитись: