Російське «Радио Свобода» звільнило режисера-документаліста Олександра Расторгуєва та припинило співпрацю з журналісткою Марією Павловою, які були довіреними особами кандидатки в президенти Ксенії Собчак.

Російське «Радио Свобода» звільнило режисера-документаліста Олександра Расторгуєва та припинило співпрацю з журналісткою Марією Павловою, які були довіреними особами кандидатки в президенти Ксенії Собчак.

Як повідомляється на сайті корпорації, вони обидва порушили кодекс організації, який забороняє її журналістам брати участь у політичній і партійній діяльності.

«Ці професійні стандарти не беруться під сумнів у нашій компанії, ми неухильно дотримуємося їх у своїй діяльності. Я задовольнив прохання Олександра Расторгуєва про звільнення, рішення набуло чинності», — заявив віце-президент і головний редактор «Радио Свобода» Ненад Пейіч.

У день виборів 18 березня Ксенія Собчак написала, що до неї звернулася «дружня структура «Радио Свобода» з проханням видати їм статус довірених осіб». Такий статус дає можливість безперешкодно знімати на будь-якій виборчій дільниці та отримувати будь-яку інформацію про хід голосування, зазначила колишня кандидатка на посаду президента РФ. У Чечню вони повинні були вилетіти 16 березня.

За словами Собчак, у день голосування направлення до участі у виборах як довірених осіб від імені Павлової і Расторгуєва отримали спостерігачі в Кемеровській області. Штаб кандидата з'ясував, що в ніч на 17 березня журналісти підписали понад 200 порожніх бланків з направленнями, хоча, згідно з домовленостями з «Радио Свобода», вони могли використовувати статус тільки для зйомок фільму.

Після публікації Собчак «Радио Свобода» почало з'ясовувати обставини інциденту. Корпорація зазначила, що 18 березня журналісти перебували в Грозному для зйомок документального фільму про вибори за завданням редакції.

18 березня під час дебатів Ксенії Собчак і Олексія Навального політик дорікнув кандидата у відгуку напрямків у спостерігачів в останній день. Собчак заявила про «неприємну історію» з Расторгуєвим, який «взяв направлення, передрукував, вписав неіснуючі бланки і видав їх людям». Кандидатка наголосила, що виступає проти фальсифікацій «у всіх речах».

На цих дебатах Навальний відмовився від пропозиції Собчак співпрацювати з її новою партією.

На виборах президента Російської Федерації Володимир Путін, за даними екзит-полів, отримав понад 70% голосів виборців. Відтак він стане президентом РФ уже вчетверте.

Зазначимо, що вибори в Росії відбувалися з масовими порушеннями. Зокрема, оприлюднено десятки відео з вкиданням бюлетенів.

Поділитись: