На виборах президента Російської Федерації Володимир Путін отримав 76,66% голосів виборців після обробки 99,65% протоколів. На другому місці кандидат від КПРФ Павло Грудінін, який набрав 11,80% голосів, на третьому — лідер ЛДПР Володимир Жириновський — 5,67%.

Ксенія Собчак отримала 1,67%, Григорій Явлінський набрав 1,04%. Кандидат Борис Титов на шостій позиції з 0,76%, за ним — Максим Сурайкін з 0,68% голосів, і останній — Сергій Бабурін з показником 0,65%.

У російському ЦВК заявили, що за Путіна проголосували 56 206 514 виборців.

У російському Центрвиборчкомі заявили також, що в анексованому Криму на «виборах» президента за Путіна нібито «віддали» 91,9% голосів.

Після оголошення попередніх результатів виборів, у центрі Москви зібралися прихильники Путіна на так званий «переможний» мітинг, у той час коли опонентка Путіна Собчак заявила, що не вірить екзит-полам. Водночас Жириновський поскаржився на нерівні умови кандидатів на виборах.

Путіна запитали, чи буде він брати участь у виборах в 2030 році, на що той відповів: «Це смішно. Я що, до ста років тут буду сидіти?».

Також Путін назвав «неподобством» те, що в Україні не допускали росіян до дипустанов для голосування на виборах президента.

Він, зокрема, назвав Україну «братським народом» та заявив, що РФ за недопуск росіян «нічим не відповідатиме».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «У нас тут нудно, посадили всього кілька людей» — як Липецьк голосував на виборах президента РФ (РЕПОРТАЖ).

Зазначимо, що вибори в Росії відбувалися з масовими порушеннями. Зокрема, оприлюднено десятки відео з вкиданням бюлетенів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що кандидати на президентських виборах у Росії говорять про Україну

Явка на виборах за дві години до закриття дільниці, за даними ЦВК, в цілому по Росії склала 59,93%.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Вибори є — вибору нема: як блокували посольство РФ (ФОТОРЕПОРТАЖ).

18 березня у Росії відбулися вибори президента країни. День виборів призначили на день анексії Криму. Україна закликала світ не визнавати результатів таких виборів, також в Україні не допускали росіян до участі в голосуванні. 

На незаконних виборах президента РФ в анексованому Криму фіксували низьку явку. Також повідомлялося, що на кримських татар чинили тиск.

 

Поділитись: