Рахунки «Запоріжжяобленерго» арештували через його не здатність розрахуватися з державним Енергоринком через заборгованість «Запорізького титано-магнієвого комбінату», який наразі належить українському олігарху Дмитру Фірташу.

У «Запоріжжяобленерго» зазначають, що через це компанія не може проводити ремонтних робіт, а також ставить під загрозу енергозабезпечення Запорізької області.

«ЗТМК» залишається найбільшим нашим боржником. Лише протягом минулого 2018 року комбінат недоплатив за спожиту електроенергію 186 млн грн. Загальна ж сума його боргу на сьогодні становить 778 млн грн. — без урахування штрафних санкцій», — повідомляють у «Запоріжжяобленерго».

Зазначається, що через борги «ЗТМК» компанія не змогла розрахуватися з державним Енергоринком, через що на її рахунки наклали арешт. Наразі сума боргу «Запоріжжяобленерго» перед державою складає 717 мільйонів гривень. Крім цього, через борги, у компанії вимушені частково призупиняти виплату зарплат деяким працівникам.

Зазначимо, що «Запоріжжяобленерго» постачає електроенергію для 22 тисяч компаній та 760 тисяч побутових споживачів.

Нагадаємо, що Запорізький господарський суд розірвав договір про заснування ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат», укладений між Фондом держмайна та компанією Фірташа «Толеріс Трейдинг Лімітед». Договір уклали у 2013 році нібито з метою залучення інвестицій у прогресивні технології та створення високорентабельного виробництва.

Унаслідок укладання договору було створено приватну компанію, якою фактично володів український олігарх Дмитро Фірташ, попри те, що частка держави складала 51%.

Компанія Фірташа подала апеляцію на рішення суду про повернення «ЗТМК» державі, проте програла справу.

Водночас, у САП надіслали листа уряду, в якому просили розробити механізм повернення «ЗТМК» у державну власність.

Нагадаємо, наприкінці 2016 року Спеціальна антикорупційна прокуратура подала до Господарського суду Києва позов з вимогою розірвання договору про заснування ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат».

Раніше повідомлялось, що у Фонді держмайна виключили низку великих підприємств з переліку на приватизацію у 2018 році.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile