Дослідники Каролінського інституту в Швеції знайшли у шкірі новий рецептор, який відчуває біль. Дослідження може стати основою для розробки нових знеболюючих препаратів, які потрібні багатьом людям.

Статтю вчених опублікували у журналі Science.

Рецептор схожий на восьминога. Він складається гліальних клітин (допоміжних клітин нервової системи), із безліччю довгих виступів. Разом вони утворюють сітчастий орган, який відчуває болючі механічні пошкодження — удари, уколи або тиск.

«Наше дослідження показало, що чутливість до болю проявляється не тільки у нервових закінченнях, а й у раніше невідомому рецепторі. Це відкриття змінює наше розуміння клітинних механізмів фізичної чутливості, і може стати ключем до нової терапії проти хронічного болю», — сказав один з авторів дослідження, професор кафедри медичної біохімії і біофізики Патрік Ернфорс.

У своїй статті шведські вчені описали, як працює відкритий ними рецептор. Під час досліджень вони також виявили, що чутливість до болю знижується, якщо його заблокувати.

Рецептори, які відповідають за біль в організмі, називається ноцицепторами. Це нейрон, який посилає сигнали «можливої ​​загрози» у спинний і головний мозок. Якщо там сприймають загрозу як достовірну, виникає відчуття болю: так мозок повідомляє нам про те, що її можна уникнути. Наприклад, відсмикнути руку, якщо обпеклися.

Дослідження може стати основою для розробки нових знеболюючих препаратів, які потрібні багатьом людям. 

Раніше дослідники з Університету Піттсбурга вперше виростили мініатюрну печінку людини у лабораторних умовах. Для цього їм знадобилися генетично модифіковані клітини.

Поділитись: