Референдум у Новій Каледонії: більшість голосів проти незалежності

Згідно з попередніми результатами голосування на референдумі за незалежність Нової Каледонії більшість голосів віддали за збереження регіону у складі Франції.

Так, проти незалежності регіону, за попередніми даними, проголосували 58%. На референдумі відзначали високу явку виборців.

Нагадаємо, у Новій Каледонії, яка є особливим адміністративно-територіальним утворенням Франції, 4 листопада відбувся референдум за незалежність.

На ньому жителі архіпелагу відповідали на питання: «Чи хочете ви, щоб Нова Каледонія отримала повний суверенітет і стала незалежною державою?».

Участь у референдумі мали право взяти близько 175 тисячі з 268 тисяч жителів архіпелагу. Так, право голосу мають представники корінних народів регіону та люди, які мали 10-річний ценз осілості на момент підписання Нумейських угод 1998 року.

Нова Каледонія — архіпелаг із десятків островів, розташований у південній частині Тихого океану, за 15 тисяч кілометрів від Парижа. Він увійшов до складу Французької імперії в 1853 році, а в 1998 року є особливим адміністративно-територіальним утворенням Франції.Населяють регіон переважно меланезійці та французи.

Згідно з Нумейськими угодами, які підписали того ж року, до кінця 2018 року в Новій Каледонії передбачено проведення референдуму про статус території. У разі поразки прихильників незалежності на першому референдумі, документом передбачена можливість ініціювати ще два аналогічних референдуми до 2022 року.

Щороку острови отримують приблизно 1,3 млрд євро від уряду Франції. Регіон має великі родовища нікелю, що є життєво важливим компонентом у виробничій електроніці.

Нагадаємо, 1 жовтня в Каталонії відбувся референдум про незалежність від Іспанії. Повідомлялося, що поліція Іспанії застосувала гумові кулі проти прихильників незалежності Каталонії. Прем’єр Іспанії Маріано Рахой відмовився називати голосування в Каталонії референдумом про самовизначення.

31 жовтня Конституційний суд Іспанії призупинив декларацію про незалежність Каталонії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Найдовша Каталонська незалежність»: дві реальності однієї Іспанії.