Крайня права партія «Ліга Півночі» колишнього віцепрем’єра Італії Маттео Сальвіні програла на місцевих виборах в області Емілья-Романія на півночі країни.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на дані екзитполу державного телеканалу RAI.

За даними опитування, кандидат від партії Сальвіні набирає 44-48%, тоді як чинний губернатор Емільї-Романії від лівоцентристської Демократичної партії Стефано Боначчіні здобуває 47-51% голосів.

Вибори в Емільї-Романії важливі тим, що там з Другої світової війни традиційно перемагала Демократична партія. Крім того, там розташовані виробничі потужності заводу «Феррарі» та виробляється знаменитий сир пармезан.

Після усунення від влади «Ліги Півночі» у серпні 2019 року Сальвіні розпочав агресивну кампанію, намагаючись досягти перемоги своїх однопартійців на місцевому рівні.

Перемога в Емільї-Романії зміцнила б позиції правих та сприяла б їхній перемозі в інших північних областях Італії, які є традиційно більш економічно розвиненими, а також менш сприйнятливі до теми мігрантів — бідність та міграція є двома основними аргументами крайньої правої «Ліги Півночі».

Окрім Емільї-Романії, 26 січня місцеві вибори відбулись і в південній області Калабрія. Очікується, що там «Ліга Півночі» легко переможе Демократичну партію.

Нагадаємо:

  • Нині в центральному парламенті Італії найбільшою партією є популістський «Рух п’яти зірок» в коаліції з лівоцентристською Демократичною партією.
  • На виборах у березні 2018 року «Рух» став першим, здобувши понад 32,5%, і сформував коаліційний уряд із правопопулістською «Лігою Півночі», яка тоді посіла третє місце.
  • У серпні 2019 року віцепрем’єр і лідер «Ліги Півночі» Маттео Сальвіні оголосив про вихід із коаліції. Це рішення він прийняв на тлі падіння рейтингів «Руху», сподіваючись викликати дострокові вибори й сформувати однопартійний уряд.
  • Утім дочасних виборів вдалося уникнути: «Рух п'яти зірок» сформував уряд із Демократичною партією. Але падінню рейтингу «Руху» та особисто Луїджі ді Майо це не перешкодило. Тоді Сальвіні почав активну кампанію областями Італії, готуючись до місцевих виборів 2020 року.
  • 21 січня лідер італійської партії «Рух п’яти зірок» Луїджі ді Майо, який також обіймає посаду міністра закордонних справ коаліційного уряду, оголосив про відставку з посади керівника політичної сили.
Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile