Медики, які працюють близько до лінії розмежування на Донбасі, зможуть отримати статус учасника бойових дій чи учасників війни.

Медики, які працюють близько до лінії розмежування на Донбасі, зможуть отримати статус учасника бойових дій чи учасників війни.

Відповідна правка міститься у новому законі про деокупацію Донбасу, зазначила авторка цієї норми, депутатка від «Блоку Петра Порошенка» Світлана Заліщук.

«До сьогодні вони не могли його отримати, попри те, що виїзжджали та продовжують виїзджати для надання медичної допомоги під час обстрілів, чи працювали в закладах охорони здоров’я під час обстрілів населених пунктів. Такий стан речей призводить до того, що медичні працівники, не маючи мотивації, покидали зону конфлікту», — зазначила вона у Facebook.

За словами Заліщук, ухвалена норма відновить справедливий підхід до надання статусу учасника бойових дій та учасника війни тим, хто брав участь у подіях в зоні конфлікту на захист цивільного населення.

«Спочатку комітет відхилив правку, але під час вчорашній баталій в залі, все таки погодився його повернути», — додала вона.

18 січня Рада ухвала президентський законопроект про деокупацію Донбасу.  

Згідно з текстом закону,  межі окупованих територій в цих областях, визначаються президентом за поданням Міністерства оборони, підготовленим на основі пропозицій Генштабу ЗСУ. Законом передбачається, що Україна визнаватиме лише два документи, які видаються на окупованій території. Також передбачено повернення грошей за втрачене житло без судового збору.

Перед остаточним голосуванням парламентарі розглянули 672 поправки. За ту, яка передбачає розрив дипвідносин з РФ, не проголосували.

Також Рада не підтримала право СБУ перевіряти електронну пошту, але комітет продовжить на цьому наполягати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Закон про окуповані території: Що зміниться для мешканців Донбасу.

Поділитись: