«Польотами в нікуди» називають рейси, які починаються і закінчуються в одному і тому ж аеропорту. Тайванська авіакомпанія Tigerair здійснила такий оглядовий рейс над островом Чеджу, щоб люди пригадали докарантинні часи.

Про це повідомляє Reuters.

Рейс Tigerair зі 120 пасажирами на борту злетів із Тайпею і підлетів максимально близько до південнокорейського острова Чеджу. Літак низько кружляв над островом, щоб пасажири могли роздивитися його та побачити красиві краєвиди. «Подорожі» трохи завадив туман, який був над островом.

Покружлявши над Чеджу, літак повернувся до Тайваню. Пасажирам така акція від авіакомпанії дуже сподобалась. Дехто з них навіть вдягав корейське народне вбрання у літак, щоб краще зануритися в атмосферу «мандрівки».

Чи справді це має якесь значення?

Для любителів подорожувати така нагода політати під час пандемії коронавірусу дуже важлива. Пасажири скучили за авіаперельотами й не проти знову опинитися на борту літака, навіть якщо він виконає «рейс у нікуди». 

В Азіатському регіоні через карантин кількість міжнародних поїздок скоротилася на 97,5%. Водночас на Тайвані збільшуються внутрішні подорожі. За даними Reuters, острови Тайваню переповнені, особливо східне узбережжя, а авіакомпанія Tigerair змушена здавати свої літаки в оренду для того, щоб придбати нові, які мають задовольнити пасажиропотік.

А що взагалі з авіаперельотами в умовах коронавірусу?

За підрахунками Міжнародної асоціації повітряного транспорту, через коронавірус пасажирські авіакомпанії втратять рекордні 84,3 млрд доларів. Частина авіаперевізників вже зазнала банкрутства, інші намагаються втриматися на ногах, скорочуючи співробітників. Наприклад, «Міжнародні авіалінії України» скоротили 900 співробітників.

Компанія Tigerair не перша, хто вирішив покреативити й підзаробити завдяки рейсам в нікуди. Наприклад, наприкінці серпня японська авіакомпанія All Nippon Airways здійснила схожий 90-хвилинний політ.

Охочих взяти участь у таких атракціях вистачає. Наприклад, квитки на «дальній рейс в нікуди», які запропонувала австралійська авіакомпанія Qantas, розкупили всього за десять хвилин. Ціни на квитки були не з низьких: місце в економ-класі коштувало 480 євро, а в бізнес-класі — 2300 євро.

Цей рейс виконає Boeing 787-9 Dreamliner, який вилетить з Сіднея 10 жовтня, відносно низько пролетить над найвідомішими пам’ятками країни і знову приземлитися в Сіднеї через сім годин.

Поділитись: