Квіти, лампадки та державні прапори — Україна від сходу до заходу згадувала події 2013-2014 років, коли люди в Києві вийшли на мирний протест проти відмови президента Януковича від асоціації з Євросоюзом. Згодом ці події отримали назву Революція Гідності.

Саме з такою назвою має з’явитися музей на алеї Героїв небесної Сотні. Про це під час заходів до річниці революції заявив президент Володимир Зеленський.

«Українці не на словах знають, як захищати свою гідність і виборювати свободу на барикадах. У цій боротьбі, на жаль, ми заплатили найвищу можливу ціну — це людське життя», — сказав він.

Також на алеї відкрили виставковий простір «М³: Майдан. Меморіал. Музей» з експозицією, присвяченою подіям Революції Гідності

Увечері декілька тисяч людей зібралися на Майдані незалежності на Віче гідності

З 8 ранку на Личаківському кладовищі Львова до могил Героїв Небесної сотні йшли люди, аби покласти квіти та запалити лампадки. Згодом біля Меморіалу пам`яті Героїв Небесної сотні в центрі Львова відбувся молебень. Також впродовж дня біля меморіалу Небесної сотні проходила мистецька акція «Музика майдану».

«Для мене це була особиста зміна. Я не їхав, щоб змінити країну, а їхав змінити себе. Я дуже добре пам’ятаю ті часи. Вважаю, що тоді був переломний момент в житті країни. Сьогодні вся країна має завдячувати героям Майдану», — розповів львів‘янин Руслан Гуменюк.

А харків'яни несли квіти до пам'ятних дошок Владиславу Зубенку та Євгену Котляру, які загинули від куль снайперів на Інститутській 20 лютого 14-го року. О 18.00 у центрі Харкова біля намету «Все для перемоги» близько сотні людей з прапорами України та УПА зібралися на мітинг «Революція гідності триває». 

«Це вперше наш народ повівся як народ. Особливо молоде покоління. Шкода, що усе, що є заслугою Майдану, ми сьогодні трохи загубили. Але в людей з’явилася віра у те, що ми можемо», — сказав пенсіонер Євген Сінельников

Пам'ятна дошка Євгену Котляру, який загинув на Інститутській у 2014 році, Харків, 21 листопада 2019 року
Фото:

Юлія Давидова/hromadske

У Сєвєродонецьку Луганської області День гідності та свободи цьогоріч святкували лише на офіційному рівні. Вперше за останні роки у цей день не було жодних альтернативних заходів, організованих громадськими активістами. На честь свята у приміщенні обласного театру відбувся концерт класичної музики, який організувала Луганська ОДА. 

«Тогда цели были идти в Европу. Я считаю, что мы медленно, но идем. Но самое главное, что мы стали понимать, что мы единая Украина, как-то объединяться стали, дорожить ею. Во всяком случае, мы, луганчане», — сказала одна з учасниць заходу Світлана.

В Одесі понад дві сотні людей зібралися під будівлею облдержадміністрації на акцію «Ми маємо гідність». Саме тут у лютому 2014-го активістів «Євромайдану» разом із журналістами побили тітушки. Серед учасників акції були і ті, хто брав участь у київському Майдані та ветерани АТО/ООС. З лампадок під держадміністрацією виклали герб України, також люди принесли колонку та зробили відкритий мікрофон, де кожен міг згадати події 2014 року та висловити свою думку щодо ситуації в Україні зараз.

21 листопада 2013 року в Україні почався Євромайдан. 6 років тому в цей день у Києві та регіонах розпочалися мирні протести після відмови тодішнього президента Віктора Януковича підписати Угоду про асоціацію з Євросоюзом.

Указ про День гідності офіційно затверджений президентом від 13 листопада 2014 року. Цей день присвячений двом революціям в Україні – Помаранчевій революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.

Поділитись: