Реєстрація на участь в НМТ-2023 розпочалася. Як долучитися?

В Україні 3 квітня розпочалася реєстрація для участі в цьогорічному Національному мультипредметному тесті (НМТ). Відбуватиметься вона в електронній формі і триватиме до 3 травня.

Про це повідомив Український центр оцінювання якості освіти.

Щоб зареєструватися, потенційному вступнику/вступниці потрібно за допомогою спеціального сервісу на вебсайті Українського центру створити персональний кабінет (вказати реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП), прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), дату народження, дані документа, що посвідчує особу). А тоді виконати в ньому такі дії:

  • вказати реєстраційні дані (контактну інформацію, категорію випускник/ця поточного року або випускник/ця минулих років, потребу створення особливих (спеціальних) умов), вибрати навчальний предмет додаткового блоку та населений пункт в Україні або за кордоном, де вступник/вступниця планує проходити НМТ;
  • завантажити сканкопії та/або фотокопії реєстраційних документів;
  • підтвердити бажання взяти участь у НМТ і надіслати внесену інформацію та копії документів на обробку до регіонального центру.

Український центр підготував демонстраційні варіанти тестів з усіх предметів: ця інформація може допомогти у виборі предмета додаткового блоку. А про те, де можна пройти НМТ за кордоном, можна дізнатися за посиланням.

Після реєстрації Український центр рекомендує переглядати інформацію в персональному кабінеті, і якщо там замість повідомлення про успішну реєстрацію і можливості сформувати сертифікат буде запис про потребу виправити недоліки, потрібно якнайшвидше це зробити. Виправити і повторно надіслати все на перевірку можна до 7 травня.

Також для охочих зареєструватися для участі в НМТ Український центр підготував відеоінструкцію, на що варто зважати під час реєстрації, щоб через 7 днів мати змогу сформувати в персональному кабінеті сертифікат учасника НМТ 2023 року.

Вступ-2023

Цьогоріч Міністерство освіти й науки представило модель вступу до закладів вищої освіти на основі удосконаленого Національного мультипредметного тестування (НМТ). Абітурієнти вже складали НМТ замість звичного ЗНО у 2022 році.

Цього року НМТ теж міститиме завдання з трьох предметів. Обов'язковими будуть два предмети — українська мова та математика. Третій предмет буде на вибір: історія України, іноземна мова, біологія, фізика або хімія.

Блок з української мови міститиме 30 завдань, блок з математики — 22 завдання, з іноземної мови — 32, з історії України, хімії, біології — по 30, з фізики — 20. Завдань, які передбачають письмову розгорнуту відповідь, не буде.

Тестування відбуватиметься в один день. На складання іспиту передбачено 180 хвилин, які абітурієнт розподілятиме на власний розсуд.

Крім того, випускники, які тимчасово перебувають за кордоном і хочуть здобувати вищу освіту в Україну, зможуть скласти НМТ у спеціально створених екзаменаційних центрах у країнах світу.