В Офісі президента України розповіли, у скільки грошей обходиться функціонування державної дачі у Конча-Заспі, куди переїхав президент України Володимир Зеленський. У 2020 році на неї витратять майже 3 мільйони 430 тисяч гривень.

Про це в ОП повідомили у відповіді на запит народного депутата від «Європейської солідарності» Володимира Ар’єва. Він опублікував лист-відповідь у Фейсбуці.

Там також вказано, що у 2019 році на будинок витратили майже стільки ж — 3 мільйони 402 тисячі гривень.

За даними Державного управління справами, з червня 2019 року до липня 2020 року резиденція президента замовила проведення аварійно-відновлюваних робіт з поточного ремонту на 184 тисяч гривень.

Крім того, будинок відпочинку замовив ремонтні та пусконалагоджувальні роботи системи протипожежної сигналізації на майже 110 тисяч гривень та аварійно-відновлювальні роботи з поточного ремонту приміщень прибудинкових споруд та конструкцій на понад мільйон гривень.

Що за резиденція

9 липня журналісти програми «Схеми» повідомили, що президент Володимир Зеленський переїхав на державну дачу на території «Конча-Заспи» Державного управління справами біля Києва.

Раніше у державній дачі №29 мешкав президент Віктор Ющенко під час своєї каденції. Продовжував він там жити і за президенства Януковича. У 2014-му році Ющенко виїхав і більше там ніхто не мешкав.

Після матеріалу «Схем» у пресслужбі Офісу президента зазначили, що президент користуватиметься державною дачею тимчасово.

«Глава держави у липні 2020 року продав будинок у с. Іванковичі в Київській області. Крім того, Володимир Зеленський здійснив продаж земельної ділянки, на якій розташований проданий будинок. Президент України з сім’єю тимчасово проживатиме у державній резиденції «Конча-Заспа», — зазначили в ОП.

Зеленський був проти державних дач

До свого президентства Зеленський засуджував політиків, які користуються державними пільгами та привілеями коштом бюджету та стверджував, що державні резиденції треба «віддати дітям». Таке він казав у відповідь на запитання, чи користуватиметься держдачами в разі перемоги на виборах.

«Нехай у цих резиденціях живуть дітки якісь. Ну якісь табори відпочинку, якісь люди, яким це дійсно потрібно. Ці резиденції — я не бачу в них взагалі ніякого сенсу. Коли ми їздимо по Європі, ми бачимо старі резиденції королів, що це сьогодні? Це все — для екскурсій», — сказав він тоді.

Поділитись: