Резніков вважає, що попри постріли говорити про зрив перемир'я на Донбасі поки зарано
Віцепрем'єр, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков вважає, що поки говорити про зрив нового перемир'я на Донбасі не варто, а випадки його порушення мають розслідувати за участі ОБСЄ і в майбутньому Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК).
Про це він сказав у коментарі «Інтерфакс-Україна».
«Нині всіх непокоїть інформація про те, що нібито мали місце постріли … Але я запропонував би говорити про те, що це не означає порушення перемир'я, це означає, що є факти порушень, і про це, зокрема, саме і йдеться в додаткових заходах, які було узгоджено на Тристоронній контактній групі нещодавно», — сказав Резніков.
Міністр зазначив, що постріли є випадком, «який підлягає розслідуванню, або притягненню до дисциплінарної відповідальності, якщо це зловмисне порушення».
«Якщо це помилка, випадковість, тоді пояснення цього за участю СММ ОБСЄ і в майбутньому відновленого, я сподіваюся, повноцінного складу СЦКК», — зазначив він.
Раніше Резніков повідомив, що українська сторона хоче, щоб російські військові офіцери повернулися до складу Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК).
Зазначимо, за першу добу «всеосяжного» режиму припинення вогню бойовики порушили перемир’я, здійснивши два обстріли. Українські військові вогонь у відповідь не відкривали.
З 27 липня на Донбасі почав діяти новий режим припинення вогню, про який у Мінську домовилися учасники Тристоронньої контактної групи.
Зокрема, набули чинності такі правила:
- заборона на наступальні та розвідувально-диверсійні дії, а також заборона на використання будь-яких видів літальних апаратів;
- заборона на застосування вогню, зокрема снайперського;
- заборона на розміщення важкого озброєння в населених пунктах та околицях, зокрема на об'єктах цивільної інфраструктури: школах, дитячих садах, лікарнях та відкритих для громадськості приміщеннях;
- ефективне застосування дисциплінарних заходів за порушення режиму припинення вогню і повідомлення про них координатора ТКГ, який повідомить про це всіх її учасників;
- створення і залучення координаційного механізму з реагування на порушення режиму припинення вогню за сприяння СЦКК у чинному складі.
Вище військове керівництво та президент Зеленський запевняють, що нове перемир'я не означає, що українські військові не зможуть відкривати вогонь у відповідь.
- Поділитися: