Папа Римський Франциск заявив, що підтримує домовленість Тристоронньої контактної групи в Мінську про припинення вогню на Донбасі з 27 липня, і додав, що молиться за її втілення.

Про це повідомляє Vatican News.

«Молюсь, щоб домовленість нарешті була втілена в життя, зокрема остаточне роззброєння й розмінування. Лише так можна буде відновити довіру й закласти підґрунтя до необхідного примирення, якого так довго чекають люди», — зазначив понтифік.

Франциск також подякував сторонам за «цей знак доброї волі, спрямований на принесення бажаного миру» на Донбас.

Штаб операції Об'єднаних сил повідомляв, що після настання перемир'я на кожній з українських позицій додатковий контроль за припиненням вогню здійснюватимуть спеціально відряджені українські військовослужбовці. Більшість із них мають бойовий досвід, зокрема брали участь у миротворчих місіях.

Крім того, на різні ділянки розташування відкриють доступ українським та іноземним журналістам, а штаб ООС відновить «практику інформування громадськості про поточну ситуацію через уповноваженого речника».

  • 22 липня учасники засідання Тристоронньої контактної групи по врегулювання ситуації на Донбасі домовились про посилення режиму припинення вогню на лінії зіткнення з 27 липня.
  • Володимир Зеленський заявив, що хоче, аби нову угоду про повне та всеосяжне припинення вогню підписали всі лідери країн «нормандського формату»: Росії, Німеччини, Франції та України.
  • Пізніше в ОБСЄ пояснили, що передбачає посилений режим припинення вогню на Донбасі. Зокрема, відкривати вогонь у відповідь на наступальні дії дозволяється лише, якщо його відкрили за наказом керівництва Збройних сил України і керівництва збройних формувань бойовиків після безуспішної спроби використовувати координаційні механізми.
Поділитись: