Спецпредставник Європарламенту з питань Криму та Донбасу, призначення якого пропонується у схваленій євродепутатами резолюції, не матиме жодних повноважень. Ця посада радше спостерігача за ситуацією в Азовському морі, заявив в ефірі Громадського перший заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука.

«З нами про цього представника ніхто не радився. Що мається на меті — я тільки можу собі уявити. А як воно буде реалізовано — побачимо. Я так зрозумів, що це буде людина, яка фактично не матиме жодних повноважень, але формуватиме точку зору і доповідатиме Європарламенту», — сказав Тука.

Також у схваленій Європарламентом резолюції щодо ситуації в Азовському морі передбачено посилення санкцій проти Росії. За словами Туки, це порада, а не доручення, адже санкції запроваджуються не Європарламентом, а урядами європейських країн.

«В якому обсязі уряди дослухаються до цієї поради — побачимо. Але я бажаю бачити посилення тиску на Росію додатковими санкціями. Особисто я вважаю, що є низький рівень контролю з боку європейських урядів за виконанням вже введених санкцій», — додав заступник міністра.

25 жовтня Європарламент схвалив проект резолюції, який передбачає посилення санкцій проти Росії у разі загострення ситуації в Азовському морі. Окрім того, проект пропонує призначити «спецпосланця по Криму і Донбасу», який буде займатись станом справ у регіоні.

Зазначимо, наприкінці липня Росія збільшила свою активність у Азовському морі та почала затримувати іноземні судна при проході Керченської протоки.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Загострення в Азовському морі

У серпні президент України Петро Порошенко доручив підготувати засідання Ради нацбезпеки та оборони для розгляду дій Росії в Азовському морі, зокрема затримки та перевірки суден Росією.

У жовтні Європейський парламент підготував проект резолюції щодо дій РФ в Азовському морі, а також запропонував ввести посаду спецпредставника ЄС з питань Криму, Донбасу та Азовського моря. Також представники Європарламенту закликали представника ЄС із закордонних справ та політики безпеки виступити з пропозицією — розширити повноваження моніторингової місії ОБСЄ також на Азовське море.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Чи існує морська блокада Азову?

Поділитись: