Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест проти проведення в анексованому Криму «виборів» до органів, утворених окупаційною владою. У відомстві назвали їхні результати юридично нікчемними.

Про це йдеться в заяві, опублікованій на сайті МЗС.

У ній ідеться про те, що норми міжнародного гуманітарного права зобов’язують Росію тимчасово окупованих Автономній Республіці Крим і місті Севастополі дотримуватися законодавства України. Відповідно, «місцеві вибори», які проходять на цих територіях, грубо порушують Конституцію та законодавство України, низку міжнародних законодавчих актів, і не будуть визнані ані Українською державою, ані міжнародним співтовариством.

«Всі причетні до організації та проведення незаконного голосування в тимчасово окупованому Криму особи нестимуть відповідальність згідно із законодавством України», — наголошують у відомстві.

Відповідно, міністерство вважає за потрібним продовжувати обмежувальні заходи проти Росії.

«Будь-які кроки, спрямовані на послаблення санкційного тиску, так звана «нормалізація та налагодження діалогу» на зразок безумовного відновлення роботи РФ у ПАРЄ, лише стверджує державу-окупанта у її безкарності та заохочує до нових правопорушень», — говориться в заяві.

8 вересня в Російській Федерації — єдиний день голосування. Цього дня обирають депутатів у парламенти 13 суб’єктів, а також губернаторів і глав республік у 19 суб’єктах федерації. Крім того, відбуваються довибори депутатів Державної Думи 7-го скликання. В окупованому Криму проходять вибори в так звані «Державну раду Республіки Крим», «Сімферопольську міську раду» і «Законодавчі збори Севастополя».

Як повідомлялося, на території Росії та в анексованому Криму залишаються понад 110 українців — полонених і політв’язнів.

Російська журналістка Ксенія Собчак вважає, що Російська Федерація повинна повернути анексований Кримський півострів Україні, проте не бачить способів це реалізувати найближчим часом.


Автор: Ігор Бігун

Поділитись: