Уповноважена з прав людини в Росії Тетяна Москалькова повідомила про стан здоров’я українського політв’язня Володимира Дудки, якого утримують у СІЗО Сімферополя. РФ надала цю інформацію через три місяці після запиту України, повідомила українська омбудсмен Людмила Денісова.

За словами Денісової, у Дудки погіршився стан здоров’я і йому загрожує інсульт. Через це вона надіслала запит до РФ з вимогою надати інформацію про його стан.

«Російський омбудсмен у відповідь на мій вересневий запит зазначила, що стан здоров’я Володимира Дудки задовільний. Володимир, у зв’язку з хронічними захворюваннями, перебуває під диспансерним наглядом, його консультують лікарі, проводяться клініко-лабораторні дослідження, а також видаються необхідні ліки», — повідомила уповноважена у Facebook.

Водночас Денісова наголосила, що попри відповідь Москалькової, жодних офіційних документів, які б підтверджували її слова, надано не було.

Наприкінці грудня 2018-го син Володимира дудки після відвідин батька в СІЗО анексованого Криму повідомив, що у того знову підвищений тиск і може статися інсульт.

10 листопада 2016 року російська ФСБ в анексованому Криму заявила про затримання в Севастополі «групи диверсантів Головного управління розвідки Міноборони України». Троє затриманих — Дмитро Штибліков, Олексій Бесарабов та Володимир Дудка.

У серпні 2018 в утримуваного в анексованому Криму фігуранта «справи українських диверсантів» Володимира Дудки погіршився стан здоров’я: у нього почалися проблеми з серцем

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: П’ять проколів ФСБ у ще одній «справі українських диверсантів».

Загалом у «справі українських диверсантів» у Криму звинувачені: Євген Панов, Андрій Захтей, Редван Сулейманов, Володимир Присич, Володимир Дудка, Дмитро Штибліков, Олексій Бессарабов, Гліб Шаблій, Олексій Стогній, Геннадій Лимешко, Анна Сухоносова, Дмитро Долгополов.

У цих справах правозахисники зафіксували незаконні методи ведення слідства і застосування тортур для отримання зізнань.

Поділитись: