Росія не буде відправляти своїх спостерігачів на вибори президента України «з міркувань безпеки».

Про це йдеться в заяві Міністерства закордонних справ РФ.

«Розцінюємо відмову України від акредитації російських спостерігачів як грубе порушення міжнародних зобов'язань у сфері загальноприйнятих електоральних процедур», — наголосили у відомстві.

МЗС Росії бачить небезпеку у забороні України пускати на вибори російських спостерігачів, тому Москва «утримається» від цього кроку.

«Відсутність російських спостерігачів у складі міжнародних моніторингових місій укупі з позбавленням мільйонів українських громадян можливості проголосувати на території Росії на виборах президента України ставить під сумнів прозорість і об'єктивність підсумків майбутнього волевиявлення», — додали у відомстві.

7 лютого Верховна Рада ухвалила законопроект про заборону участі громадянам Росії спостерігачами на виборах в Україні. Директорка Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ Інгібйорг Гісладоттір висловила через це невдоволення. Водночас спецпредставник Держдепу США з питань України Курт Волкер заявив, що «занепокоєння України цілком реальні».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖУкраїна не хоче пускати російських спостерігачів на вибори через їхнє громадянство. Законних підстав на це немає

18 січня стало відомо, що Організація з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) запросила наглядачів від Росії на президентські вибори в Україні навесні 2019. Згодом Росія заявила, що планує відправити своїх спостерігачів на вибори президента України навесні 2019 року. Водночас голова українського МЗС Павло Клімкін заявив, що Міністерство закордонних справ України не прийматиме заявки від російських спостерігачів на вибори президента-2019.

Документи для реєстрації кандидатом у президенти за весь час роботи Центральної виборчої комісії принесли 90 людей.

31 грудня в Україні розпочалася передвиборча кампанія виборів президента-2019.

Голосування у першому турі виборів президента України відбудеться з 8:00 до 20:00 31 березня. Офіційні результати голосування українців мають оприлюднити не пізніше 10 квітня.

Поділитись: