У Росії заявили, що справа росіянки Марії Бутіної, затриманої у Вашингтоні за підозрою в агентурній діяльності, нібито «сфабрикована».

У Росії заявили, що справа росіянки Марії Бутіної, затриманої у Вашингтоні за підозрою в агентурній діяльності, нібито «сфабрикована».

Про це глава Міністерства закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив під час телефонної розмови з держсекретарем США Майклом Помпео.

У МЗС Росії вважають, що Сполучені Штати затримали Бутіну «на підставі сфабрикованих звинувачень».

Лавров зі свого боку підкреслив, що росіянку треба «якомога швидше звільнити».

16 липня стало відомо, що у Вашингтоні затримали громадянку Росії за підозрою у «проникненні в американську політичну організацію». Затримана — 29-річна громадянка РФ Марія Бутіна, її арештували ще 15 липня.

У США велике журі пред’явило два звинувачення росіянці Марії Бутіній. Росіянку офіційно звинувачують у змові та діяльності як іноземного агента з метою впливу на американську політику. Їй загрожує до 10 років ув'язнення.

18 липня суд у США відмовився відпустити під заставу підозрювану в агентурній діяльності росіянку

У США росіянку, відому як активістку за носіння короткоствольної зброї з організації «Право на зброю», звинувачують у спробі організувати «неофіційний канал зв'язку» між Республіканською партією і Кремлем в передвиборний період 2015-2016 років. Вона імовірно діяла разом з заступником голови Центробанку Росії Олександром Торшиним.

За версією звинувачення, Бутіна працювала в інтересах Торшина, намагаючись лобіювати інтереси Росії через Національну стрілецьку асоціацію, що має великий вплив на американську політику.

Поділитись: