Представники Росії на переговорах у Мінську закликали Україну розпочати прямі переговори з так званими «ДНР» і «ЛНР», а також продовжити дію закону про особливий статус Донбасу.

Про це повідомив повноважний представник РФ у Тристоронній контактній групі в Мінську Борис Гризлов, передає «Інтерфакс-Україна».

За його словами, російська делегація звернула увагу, що чинний закон про особливий статус діє до 31 грудня 2019 року.

«Російська делегація закликала київську сторону забезпечити продовження дії цього закону, а також розпочати діалог з представниками Донбасу в політичній підгрупі щодо поправок до цього закону, необхідних для імплементації «формули Штайнмаєра». А надалі — погодити ці поправки у контактній групі», — сказав Гризлов.

Він також заявив, що «для повноцінного запровадження особливого статусу треба закріпити його у Конституції».

Зазначимо, що раніше президент Володимир Зеленський заявляв, що закон про особливий статус буде новий, але цей статус не закріплюватимуть у Конституції України.

Нагадаємо, після переговорів у Мінську 12 листопада прес-секретарка представника в Мінську від України Леоніда Кучми Дарка Оліфер заявила, що на цих перемовинах зняли всі перешкоди для зустрічі «нормандської четвірки».

Нагадаємо, 1 жовтня 2019-го на переговорах у Мінську домовились розвести сили біля Петрівського та Золотого, того ж дня українська сторона погодилась формулу Штайнмаєра. Після розведення має бути узгоджена дата зустрічі лідерів «нормандської четвірки», заявили в Кремлі.

Особливий статус — скорочена назва закону Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, який Рада ухвалила ще у 2014 році й кілька разів продовжувала, востаннє — до 31 грудня 2019 року, однак фактично закон ніколи не діяв. 

Закон визначає, що особливий порядок місцевого самоврядування у Донецькій та Луганській областях здійснюють виключно органи місцевого самоврядування, які будуть обрані на позачергових виборах. 

У статті 10 закону прописані умови, без виконання яких вибори на окупованих територіях неможливі: 

  • виведення незаконних збройних формувань, 
  • гарантії вільного волевиявлення, 
  • недопущення незаконного втручання у виборчий процес, дотримання принципів політичного плюралізму і свободи агітації.

Водночас Зеленський анонсував новий закон про особливий статус окупованої частини Донбасу.

«Формула Штайнмаєра» — документ, який запропонував чинний президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр ще тоді, коли був міністром закордонних справ ФРН і брав участь на рівні міністрів у зустрічах в «нормандському форматі».

«Формула» дуже коротка і передбачає лише, що окупована частина Донбасу має отримати тимчасовий особливий статус у день проведення на цих територіях місцевих виборів. Якщо ОБСЄ визнає ці вибори демократичними, Верховна Рада має закріпити цей особливий статус на постійній основі.

Про виведення військ та контроль з боку України за кордоном до виборів у формулі не йдеться. 

Поділитись: