Програмі «Доступні ліки» в квітні виповнюється рік. За 9 місяців минулого року було продано ліків на 614 мільйонів гривень за 14 мільйонами рецептів.

Програмі «Доступні ліки» в квітні виповнюється рік. За 9 місяців минулого року було продано ліків на 614 мільйонів гривень за 14 мільйонами рецептів.

На 2018 в бюджеті закладено 1 мільярд гривень для відшкодування ліків. І щоб ці гроші використовувалися раціонально, уряд зобов’язав голів місцевих адміністрацій щомісяця звітувати як в їх регіонах реалізується програма «Доступні ліки».

У програмі «Реформа» о 21:00 говоримо із заступником міністра охорони здоров’я Романом Іликом про те, чи стали доступними для українців медикаменти за рік роботи програми та чи планує МОЗ розширювати програму відшкодування на інші захворювання?

1 березня «Газпром» відмовився постачати куплений Україною газ, повернув перераховані кошти і знизив тиск на вході в газотранспортну систему. Це змусило Міненерго на кілька днів запровадити надзвичайний стан в енергетиці та серйозно задуматися над тим як уникнути подібних криз в майбутньому.

За кілька днів до того в Києві відбувся «Український енергетичний форум», на якому європейські чиновники і експерти нагадали, що формула давно відома: якнайширший запуск ринкових механізмів в газовому секторі, ринку електроенергії, видобувних галузях. Ці зобов’язання прописані в угоді про асоціацію, однак не всі з них виконуються зараз.

Що вже вдалося зробити і як перейти від ухвалення закону до його виконання говоримо із заступницею міністра енергетики з питань євроінтеграції Наталею Бойко.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Як Україні не стати заручницею «газових воєн», хто реформуватиме медицину та коли запустять Антикорупційний суд.

Програма «Реформа» присвячена трансформації українського суспільства і виходить в прямому ефірі на Громадському щопонеділка о 21:00. Ведучий програми Андрій Андрушків запрошує на ефір реформаторів від влади і громадськості, аналітиків та чиновників, аби розуміти реальний хід реформ.

Також дивіться: «Громадське.Схід»«Громадське.Крим»«Громадське.Світ»«Простономіка».

Громадське є першим мультимедійним ЗМІ, створеним громадською організацією, що заснована та керується журналістами. Телеканал мовить цілодобово через супутник ASTRA-4А у відкритому доступі та в більш ніж 80 кабельних та цифрових мережах.

Місією Громадського є створення інформаційного простору, що сприяє розвитку сталого суспільства та активної особистості.

Поділитись: