Національний банк дозволив іноземним банкам, які працюють в Україні, торгувати валютою між собою, не виходячи на міжбанківський валютний ринок.

Відповідне рішення ухвалили напередодні, а чинності воно набуде 8 лютого.

Таким чином Нацбанк скасував обмеження на торгівлю валютою для банків з іноземним капіталом: так, наразі, всі операції на валютному ринку мають проводитися виключно через міжбанківський валютний ринок. Водночас для банків з іноземним капіталом зробили виключення.

«Тож відтепер іноземні банки матимуть можливість не тільки укладати договори з купівлі-продажу іноземної валюти за гривню з будь-якими українськими банками, але й проводити такі операції між собою, здійснюючи розрахунок через кореспондентські рахунки в українських банках», — зазначають в НБУ.

Нагадаємо, що з 7 лютого 2019 року в Україні діє новий режим валютного регулювання, передбачений ухваленим законом про валюту.

Зокрема, українцям спростили валютні перекази за кордон, інвестиції українців в іноземні цінні папери та інші операції з валютою. Також українцям дозволили купувати валюту онлайн та у поштових відділеннях.

Також Нацбанк скасував обов'язковий продаж валютної виручки бізнесом.

Поділитись: