Національний банк України скасував норму, за якою бізнес зобов'язаний продавати 30% своїх валютних надходжень. Відповідні зміни набудуть чинності 20 червня.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

«Норма, яка зобов’язує підприємців продавати 30% валютних надходжень на міжбанківському валютному ринку, перестане діяти з 20 червня 2019 року. Надходження бізнесу, зараховані на їх розподільчі рахунки упродовж 19 червня, вже не підлягатимуть обов’язковому продажу», — йдеться у повідомленні.

За прогнозами НБУ, такий крок щодо валютного послаблення не матиме значних негативних наслідків для макроекономічної стабільності України, адже відповідно до статистики Нацбанку, навіть попри нормативи, які зобов’язували підприємців продавати 50% валютних надходжень, бізнес насправді продавав понад 90% цих надходжень.

«У такий спосіб Національний банк продовжує валютну лібералізацію відповідно до дорожньої карти, яка передбачає поступове зняття усіх валютних обмежень у відповідності до покращення макроекономічних умов в Україні», — зазначають у НБУ.

Зазначимо, що в Україні діяло правило, яке зобов’язувало всі компанії, які отримують виручку в іноземній валюті (долари, євро, золото) продавати половину (згодом 30%) цієї виручки на міжбанківському ринку, обмінюючи її на гривні. Це правило запровадили для того, аби у більшій мірі контролювати курс валют та уникати його різких та непередбачуваних стрибків.

6 лютого норму обов’язкового продажу валюти знизили з 50% до 30%.

Нагадаємо, що з 7 лютого в Україні діятиме новий режим валютного регулювання, передбачений ухваленим законом про валюту.

Зокрема, спростяться валютні перекази за кордон, інвестиції українців в іноземні цінні папери та спрощення інших операцій з валютою. Також українцям дозволять купувати валюту онлайн та у поштових відділеннях.

Нагадаємо, що 21 червня Верховна Рада схвалила закон про валюту. За нього проголосувало 228 депутатів.

Президент підписав закон 4 липня на відкритій зустрічі влади та бізнесу.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile